Ավելի լավ է ինձ դատեն, նստեցնեն, քան սոցիալական ցանցերում իմ հասցեին հայհոյանքներ հնչեցնեն. Վիտալի Բալասանյան
15/10/2019 16:06
Ավելի լավ է ինձ դատեն, նստեցնեն, քան սոցիալական ցանցերում իմ հասցեին հայհոյանքներ հնչեցնեն, Ստեփանակերտում այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանը։
«Մենք չենք ստեղծել այնպիսի արժեքներ, որը կհամապատասխանի հանրության շատ քիչ մասին, որն ասում է դրանք։ Էս ո՞ւր ենք տանում մեր երկիրը», - ասաց նա։
Վիտալի Բալասանյանն ասաց, թե մի բան է ասելու, որը կցանկանար փոխանցեին ՀՀ իշխանություններին։
«Իմ թոռներն արդեն իսկ ընտրել են իրենց ապագա մասնագիտությունները, մեկն ուզում է գեներալ դառնալ, մեկն՝ իրավաբան, մեկը բժիշկ ու պետք է գտնեն այդ գեներալի կերպարը, հիմա իմ կերպարը չեն ուզում արդեն, որովհետև սոցցանցերում իմ թոռնիկները կարդում են ու ասում են՝ էս գեներալը գեներալ չէ։ Հիմա ցույց տվեք այդ կերպարները, այդ մարդկանց, որպեսզի իմ հինգ թոռնիկներն առաջնորդվեն դրանով ու կերտեն իրենց ապագան», - ասաց Վ. Բալասանյանը։

Лучше бы меня судили, посадили, чем в соцсетях озвучивали ругательства в мой адрес – Виталий Баласанян
15/10/2019 16:51
Лучше бы меня судили, посадили, чем в социальных сетях озвучивали ругательства и оскорбления в мой адрес, заявил сегодня на пресс-конференции в Степанакерте герой Арцаха, бывший секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян.
«Мы не создавали таких ценностей, которые соответствовали бы малой части общества, говорящей это. Куда ведут нашу страну?», - сказал Виталий Баласанян.
Он отметил, что скажет что-то, что хотел бы, чтобы передали властям Армении.
«Мои внуки уже выбрали свою будущую профессию, один хочет стать генералом, другой – юристом, третий – врачом и сейчас должны найти пример такого генерала для подражания, они уже не хотят мой пример, поскольку мои внуки читают в соцсетях все это и говорят, этот генерал – не генерал. Сейчас покажите мне эти примеры для подражания, этих людей, чтобы мои пять внуков могли бы взять с них пример и построить свое будущее», - заявил Виталий Баласанян.