Ավտոմաքսատունը Գյումրի տանելը զուտ քմահաճույք չէ. ՊԵԿ նախագահ
Երևանում մաքսային ձևակերպումներ չեն լինելու, Արարատյան մաքսատուն չի լինելու. դա է մեր մտադրությունը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանն՝ անդրադառնալով Գյումրիում և Սիսիանում արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոնների հարցին։
«Բոլոր մաքսային ձևակերպումների շուրջ 80 տոկոսը կենտրոնացված է Երևանում։ Մենք ուզում ենք տարածքային զարգացման ծրագիր իրականացնել, Երևանը բեռնաթափել։ Ավտոմաքսատունը Գյումրի տանելը զուտ քմահաճույք չէ, սա համապարփակ ծրագրի մի մասն է», - ասաց նա՝ ավելացնելով, որ շինարարությունն այնտեղ ընթանում է 24-ժամյա ռեժիմով։

Moving car customs clearance office to Gyumri not caprice but part of comprehensive development program: SRC chairman
16/10/2019 12:46
Customs formulations will not be made in Yerevan, chairman of the State Revenue Committee Davit Ananyan told the reporters at news conference today, referring to the issue of service centers in Gyumri and Sisian.
“All the customs formulations, over 80% of them, are focused in Yerevan while we are aiming to implement territorial development program. Moving the car customs clearance office to Gyumri is not a caprice but part of a comprehensive program,” he said, adding that the construction works are underway with 24-hour regime.