9 ամսվա հարկային եկամուտների ցուցանիշը 1 տրիլիոն 61 միլիարդ 500 միլիոն դրամ է. ՊԵԿ նախագահ
Կիսամյակային կատարողականը ներկայացնելիս մենք ունեինք 63 միլիարդ գերակատարման ցուցանիշ։ Տարվա ընթացքում գերակատարման արդյունքները, որը պլանավորվել էր 62 միլիարդ, ըստ էության, կիսամյակով ենք ապահովվել, բայց դա չի նշանակում, որ նույն տեմպերը պահպանվելու են, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։
«Եթե ունեինք 63 միլիարդ կիսամյակով գերակատարում, ապա մենք ունենք գերակատարման ցուցանիշ 52.9 միլիարդ՝ 9 ամսով կամ 5.2 տոկոս ավել՝ առաջին կիսամյակով ճշտված ցուցանիշի հանդեպ։ Մենք կանխատեսում էինք, որ երրորդ եռամսյակի թերակատարումը կլինի 20-25 միլիարդ դրամի, բայց մոտավորապես եղել է 10 միլիարդ, այսինքն՝ տեմպերը գնալով շատ ավելի լավն են, քան կարելի էր պատկերացնել կիսամյակային արդյունքներն ամփոփելիս»,- ասաց ՊԵԿ նախագահը։
Դավիթ Անանյանի խոսքով՝ 9 ամսվա հարկային եկամուտների ցուցանիշը 1 տրիլիոն 61 միլիարդ 500 միլիոն դրամ է։

Показатель налоговых доходов за девять месяцев составил 1 трлн. 61 млрд. 500 млн. драмов – председатель КГД
16/10/2019 13:08
Результаты перевыполнения в течение года, которые планировались в размере 62 млрд. драмов, по сути, обеспечены за полугодие, заявил сегодня на пресс-конференции председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян.
Он отметил, что это, однако, не значит, что такие темпы сохраняться.
«Если за полугодие перевыполнение составляет 62 млрд. драмов, то за 9 месяцев у нас есть показатель перевыполнения 52.9 млрд. или на 5.2% больше по сравнению с уточненными данными за первое полугодие. Мы прогнозировали, что недовыполнение в третьем квартале составит 20-25 млрд. драмов, но составило приблизительно 10 млрд., то есть, темпы намного лучше, чем можно было представить при обобщении результатов полугодия», - сказал он.
По словам Давида Ананяна, показатель налоговых доходов за девять месяцев составляет 1 трлн. 61 млрд. 500 млн. драмов.