«Ryanair»-ի մուտքը մեր շուկա միանշանակ ավելացնելու է զբոսաշրջիկների հոսքը դեպի Հայաստան և հանգեցնելու է ավիատոմսերի գների անկման. Նիկոլ Փաշինյան
16/10/2019 16:30
«Ryanair»-ը պաշտոնապես հայտարարեց, որ 2020 թվականի հունվարից մտնում է հայկական ավիափոխադրումների շուկա եւ 2020 թվականի հունվարից կանոնավոր թռիչքներ կիրականացնի Հռոմից Երեւան, Միլանից Երեւան, իսկ ամռանից նաեւ Բեռլինից Երեւան, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եւ որ ավելի կարեւոր է՝ ամռանը կսկսվեն Մյունխենից դեպի Գյումրի թռիչքներ:
«Ryanair»-ի մուտքը մեր շուկա միանշանակ ավելացնելու է զբոսաշրջիկների հոսքը դեպի Հայաստան եւ հանգեցնելու է ավիատոմսերի գների անկման:
Հիշեցնեմ, որ բոլոր այն ուղղությունների համար, որոնցով վերջին մեկ տարվա ընթացքում Երեւանից կամ Գյումրիից թռիչքներ չեն իրականացվել, կառավարությունը պարտավորվել է վերացնել «օդի տուրքը», իսկ Գյումրիի պարագայում գործելու են նաեւ լրացուցիչ ֆինանսական խթաններ:
Հարկ եմ համարում հատուկ ընդծել, որ սա բաց առաջարկ է, որից կարող են օգտվել բոլոր տեղական եւ օտարերկրյա ավիաընկերությունները: Առաջին ծիծեռնակը դարձավ Ryanair-ը», - նշել է վարչապետը։

Вступление Ryanair на наш рынок, безусловно, увеличит туристический поток в Армению и приведет к снижению цен на авиабилеты – Никол Пашинян
16/10/2019 17:48
Авиакомпания Ryanair официально объявила о том, что с января 2020 года вступит на армянский рынок авиаперевозок и с января 2020 года начнет осуществление полетов из Рима и Милана в Ереван, а с лета – из Берлина в Ереван, написал на своей странице в  Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«И что важнее, летом стартуют рейсы их Мюнхена в Гюмри.
Вступление Ryanair на наш рынок однозначно увеличит туристический поток в Армению и приведет к снижению цен на авиабилеты.
Напомню, что правительство взяло на себя обязательство устранить "налог на воздух" по всем тем направлениям, в которых за последний год не осуществлялись полеты из Еревана или Гюмри, а в случае Гюмри будут действовать также дополнительные финансовые стимулы.
Считаю нужным особо подчеркнуть, что это открытое предложение, которым могут воспользоваться все местные и зарубежные авиакомпании. Первой ласточкой стала авиакомпания Ryanair», - написал премьер-министр.