«Փաստ». Փաշինյանը Հայրապետովին ազատել է անձնական պատճառներով
«Փաստ» օրաթերթի հավաստի աղբյուրների փոխանցմամբ, ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության ղեկավար, գեներալ Գրիգորի Հայրապետովի ազատումը բնավ կապ չունի Վիտալի Բալասանյանի այն հայտարարության հետ, թե ինքը տեղյակ է Ալիև-Փաշինյան «վերելակային հանդիպումից»:
Ըստ մեր աղբյուրի, Նիկոլ Փաշինյանը Հայրապետովին ազատել է նեղ անձնական պատճառներով, որոնք այնքան կոնֆիդենցիալ են, որ այդ մասին կառավարության ղեկավարը երբեք չի խոսի:
Կառավարության մեր աղբյուրը նշեց, որ Հայրապետովի ազատման պատճառը գաղտնի է պահվում անգամ Փաշինյանի մերձավոր շրջապատից»:

«Паст»: Пашинян уволил Григория Айрапетова по личным причинам
Газета «Паст»  пишет со ссылкой на свои источники, что освобождение начальника Служба государственной охраны Службы национальной безопасности Армении, генерала  Григория Айрапетова вовсе не связано с заявлением Виталия Баласаняна о том, что он в курсе «встречи в лифте» Алиев – Пашинян.
Согласно источнику, Никол Пашинян освободил от должности Айрапетова по своим узколичным причинам, которые настолько конфиденциальны, что премьер-министр никогда не будет говорить о них.
«Наш источник в правительстве отметил, что причину освобождения Айрапетова держат в тайне даже от ближайшего окружения Пашиняна», - отмечает издание.