Ո՞վ մտահոգություն չի ունենա նման արարքի համար. ՍԴ նախագահի հայր (Տեսանյութ)
Լրագրողներն այսօր ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հորից հետաքրրքվեցին՝ ինչպե՞ս է վերաբերում ԱԱԾ-ի գործողություններին։
«Բոլորդ էլ հասկանում եք՝ ինչն է պատճառը, ի՞նչ ասեմ», - հարցին հարցով պատասխանեց նա։
Նա միաժամանակ տեղեկացրեց, որ հարցաքննություն տեղի չի ունեցել, ԱԱԾ աշխատակիցները հետաքրքրվել են բացառապես իրենց տան տանիքի վերանորոգումով։
Վարդան Թովմասյանն, անդրադառնալով մասնագետների կողմից տանիքը ստուգելու դրվագին, նշեց, որ իրեն առաջարկել են թույլտվության մասին թուղթ ստորագրել, սակայն ինքը հրաժարվել է ստորագրելուց՝ պարզապես թույլ տալով, որ տանիքում ստուգումներ իրականացվեն։
«Ի՞նչ ստորագրեի։ Որ ի՞նչ։ Իրենց արած գործը ի՞նչ է, ես բան չհասկացա իրենց արածից», - ասաց նա։
ՍԴ նախագահի հայրը կարծիք հայտնեց, որ տանիքն ընդամենը պատրվակ է եղել ԱԱԾ աշխատակիցների համար՝ գալու, տեսնելու, թե ինչ պայմաններում են իրենք ապրում։
«Ո՞վ մտահոգություն չի ունենա նման արարքի համար։ Որդուս հետ չեմ խոսել։ Ես ասացի՝ եթե պետք է, փաստաբանի հետ վաղը կգամ ձեզ մոտ։ Երևի վաղը կգնամ», - ասաց Վարդան Թովմասյանը։
Հարցին՝ որդին հաճա՞խ է գալիս հայրական տուն, հայրը պատասխանեց՝ զբաղվածության պատճառով հազիվ 15-20 օրը մեկ։

Hrayr Tovmasyan’s father concerned with the actions of the NSS
Reporters visited today father of CC chairman Hrayr Tovmasyan – Vardan Tovmasyan – to learn his attitude toward the actions of the NSS.
“You all understand the reason of it, what can I say?” he said.
At the same time he said that no interrogation took place with the NSS officials being interested in the reconstruction of their roof.
He said the NSS officials brought specialists with them and offered to sign document on permission but he refused saying that he allows to view the roof without signing anything.
“What should have I signed and why? I did not even understand what they did,” he said.
Vardan Tovmasyan also said that the roof was just an excuse for the NSS officials to come to see in what conditions they are living.
“I am concerned. I have not talked with my son yet. I told them if necessary I will come to the NSS tomorrow with a lawyer,” he said, adding that more probably he will go there tomorrow.
As to whether CC chairman Hrayr Tovmasyan frequently visits them, the father said he barely visits once in 15-20 days due to his business.