Փաստորեն իշխանությունների մոտ ոչ մի սրբություն չի մնացել. Կարեն Բեքարյանը դիմել է միջազգային կառույցներին
17/10/2019 16:10
Հասարակական-քաղաքական գործիչ Կարեն Բեքարյանը դիմել է միջազգային կառույցներին՝ վերջիններիս ուշադրությունն հրավիրելով Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թոմնասյանի հորը և աղջիկներին ԱԱԾ հրավիրելու վրա։
«Հարգարժան հայ ժողովուրդ,
Հարգարժան առիթ, անառիթ կարծիք արտահայտել սիրող տիկնայք և պարոնայք,
Հարգարժան կուսակցությունների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ,
Հարգարժան քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտների և լրատվամիջոցների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ,
Հարգարժան ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար տիկին Անդրեա Վիկտորին,
Հարգարժան ՀՀ-ում ԱՄՆ Արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսի,
Հարգարժան ՀՀ-ում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար տիկին Նատալյա Վուտովա,
Հարգարժան ԵՄ և ԵԽ անդամ երկրների դեսպաններ,
Հարգարժան միջազգային կառույցների և կազմակերպությունների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ
Բոլորիդ աչքի առաջ և լռության ներքո, իշխանությունները հատում են քաղաքակրթության, իրավունքի, օրենքի և բարոյականության բոլոր կարմիր գծերը:
ՍԴ և ՍԴ նախագահի վրա քաղաքական ճնշումների շարունակական և հետևողական ցինիզմի այս փուլում իրենք իրենց էլ գերազանցեցին՝ ԱԱԾ «հրավիրելով» ՍԴ նախագահի թոշակառու 75-ամյա հորը և դուստրերին:
Գիտակցու՞մ եք, որ ձեր լռությունը խրախուսել է նշանակում:
Գիտակցու՞մ եք, որ չեք կարող լռելով հիմա, խոսել հետո՝ երբ այս ամենը իրականացնողները պատժվեն օրենքի ողջ խստությամբ:
Գիտակցու՞մ եք, որ ձեր անգործությամբ ուղղակի կամ անուղղակի ձևով հարված եք հասցնում մեր պետության կայունությանը, շահերին և զարգացման հեռանկարին:
Եթե չեք գիտակցում՝ սթափվեք, եթե գիտակցաբար եք լռում՝ կիսում եք պատասխանատվությունը և հետագայում դրանից խուսափել չի ստացվելու:
Նաև հորդոր վարչապետի թիմակիցներին, խորհրդատուներին, օգնականներին
Միանգամից նշեմ, որ հորդորն ուղղված է այն մարդկանց, ովքեր իրապես ունեն գոնե նվազագույն սրտացավություն վարչապետի նկատմամբ (եթե իհարկե դեռ կան այդպիսիք) և առնվազն տարրական գիտելիքներ կամ պատկերացում իրավական հարցերի վերաբերյալ: Նաև նրանց, ովքեր իրենց և իրենց երեխաների ապագան տեսնում են Հայաստանում և վստահ չեն, որ վարչապետն ու նրա ընտանիքն ինչ-ինչ զարգացումների արդյունքում՝ մեծ արագությամբ չեն լքելու Հայաստանը:
Բացատրեք ձեր «ընտրյալին» (անգամ եթե մինչ այդ բազմիցս փորձել ու արդյունք չեք ունեցել՝ կրկին փորձեք, որ հետո ինքներդ Ձեզ չմեղադրեք հնարավորը չանելու համար), որ
1. գրված ու չգրված օրենքների ոտնահարումը,
2. պետությունն ու պետականությունը հնարավոր ու անհնար փորձությունների ենթարկելը,
3. մարդկային համակեցության նորմերի նկատմամբ արհամարանքն ու հնարավոր բոլոր «կարմիր գծերի» տրորումը,
4. հանրության հետևողական պառակտումն ու թշնամանքի սերմանումը,
5. սեփական երկրի, հանրության, թիմակիցների հանդեպ պատասխանատվության զգացողության բացակայությունը,
6. ստի և կեղծիքի վրա հիմնված կործանարար pr-ը և դրա արդյունքում՝ հանության բարոյալքմանը նպաստելը,
7. սեփական թիմում քավության նոխազներ գտնելն ու նշանակելը՝ անգամ չմտածելով պետական և հանրային շահերի մասին,
8. հանրային վստահության ռեսուրսը սեփական եսին ծառայեցնելն ու մսխելը…
անհետևանք չեն մնալու:
Հետևանքների ցավը զգալու ենք բոլորս, բայց այս ամենի իրականացնողն ու նրա «զինվորները» պատժվելու են օրենքի ողջ խստությամբ, կրելով նաև՝ «արթնացած» հանրության հավաքական զայրույթն ու պարսավանքը»,-գրել է Կարեն Բեքարյանը։

Фактически, у этой власти не осталось ничего святого – Карен Бекарян обратился к международным структурам
17/10/2019 17:56
Общественно-политический деятель Карен Бекарян обратился к международным структурам, призвав их обратить внимание на тот факт, что в Службу национальной безопасности Армении вызваны 75-летний отец председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и две его дочери.
«Уважаемый армянский народ,
Уважаемые дамы и господа, любящие выражать мнение по уместному и неуместному поводу,
Уважаемые руководители и представители партий,
Уважаемые руководители и представители институтов гражданского общества и средств массовой информации,
Уважаемый руководитель делегации Евросоюза в Армении, госпожа Андреа Викторин,
Уважаемый Чрезвычайный и Полномочный посол США в Армении, госпожа Линн Трейси,
Уважаемый руководитель офиса Совета Европы в Армении, госпожа Наталья Вутова,
Уважаемые послы стран-членов ЕС и СЕ,
Уважаемые руководители и представители международных структур и организаций
На ваших глазах и при вашем полном молчании, власти переходят все красные линии цивилизации, права, закона и нравственности.
На данном этапе продолжающегося последовательного цинизма оказания политического давления на председателя Конституционного суда и Конституционный суд они превзошли сами себя, "пригласив" в Службу национальной безопасности отца-пенсионера и дочерей председателя Конституционного суда.
Осознаете ли, что ваше молчание означает поощрение?
Осознаете ли, что сохраняя сейчас молчание, вы не можете говорить потом, когда совершившие все это будут наказаны по всей строгости закона?
Осознаете ли, что вашим бездействием в прямой или косвенной форме наносите удар стабильности, интересам и  перспективам развития нашего государства?
Если не осознаете, протрезвитесь, если осознанно молчите – значит, разделяете ответственность, и избежать ее в дальнейшем не удастся.
Призыв также к членам команды, советникам, помощникам премьер-министра.
Отмечу сразу, что призыв направлен тем людям, которые испытывают к премьер-министру хоть какое-то сострадание (если таковые, конечно, все еще есть), и имеют хотя бы элементарное знание или представление о правовых вопросах. А также к тем, кто видит свое будущее и будущее своих детей в Армении и не уверены в том, что премьер-министр и его семья с большой скоростью не покинут Армению в результате каких-то развитий.
Объясните вашему «избраннику» (даже если до этого неоднократно пытались и не достигли результата, опять попробуйте, чтобы потом не укорять себя в том, что не сделали все возможное), что
1. попрание писаных и неписаных законов,
2. подвержение государства и государственности возможным и невозможным испытаниям,
3. пренебрежение к нормам сосуществования людей и пресечение всех возможных "красных линий",
4. последовательный раскол общества и сеяние вражды,
5. отсутствие чувства ответственности перед собственной страной, обществом, членами своей команды,
6. основанный на лжи и фальсификациях губительный PR и в результате этого – содействие деморализации общества,
7. поиск и назначение "козлов отпущения" в собственной команде, даже не задумываясь о государственных и общественных интересах,
8. использование ресурса общественного доверия в собственных интересах и его растрачивание…
не останутся без последствий.
Мы все почувствуем боль последствий, но осуществивший все это и его "солдаты" будут наказаны по всей строгости закона, испытав на себе также коллективный гнев и осуждение "пробудившегося" общества», - написал Карен Бекарян.