«Իրատես». Վահե Գրիգորյանի և իմքայլականների արանքով սև կատու է անցել
«Իշխանությունը համառորեն և առանց ձևականությունների ուզում է ազատվել ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանից ու նպատակին հասնելու համար ոչ մի միջոցի առաջ կանգ չի առնում: Ու եթե նախկինում բոլորը մտածում էին, որ ՍԴ նախագահի պաշտոնում վերջինիս փոխարինելու է Վահե Գրիգորյանը, այժմ կարծես այս հարցում բեկում է առաջացել:
Եթե բոլորովին վերջերս նրա «լուսապայծառ» կերպարը թովում էր խորհրդարանական մեծամասնությանը, նրան համարում էին իրավաբանության սկիզբն ու վերջը, այսօր Վահե Գրիգորյանի և իմքայլականների արանքով սև կատու է անցել: Գրիգորյանի երազանքը խորհրդարանական մեծամասնությունը չկարողացավ իրագործել, նա վրդովվեց և վաստակեց իրեն երկրպագողների «թուքումուրը»:
ՍԴ դատավորի աշխատավարձը ստացող ու մեկ օր սահմանադրական դատարան ոտք չդրած Վահե Գրիգորյանն աշխատանքի չներկայանալու իրողությունը բացատրել է հետևյալ կերպ. «ՍԴ չկա, ՍԴ-ն լեգիտիմ կառույց չէ»:
Հարց է ծագում` իսկ ընտրվելու ժամանակ իրավաբան Գրիգորյանը չգիտե՞ր, թե ուր է գնում, թե՞ մտածում էր, որ հենց ոտք դրեց ՍԴ, միանգամից «կարգվելու» է ՍԴ նախագահ: Կամ իրավական այսպիսի «հնարքներով» ՍԴ աթոռին ձգտող Վահե Գրիգորյանը չի՞ մտածում, որ մի օր էլ իրեն են համարելու ՍԴ-ն «զոռով» սեփականաշնորհած «բուդկայի» նախագահ»:

«Иратес»: Между Ваге Григоряном и фракцией «Мой шаг» пробежала черная кошка
Газета «Иратес» пишет, что власти упорно и без каких-либо формальностей хотят избавиться от Грайра Товмасяна и для достижения это цели ни перед чем не останавливаются. И если раньше все считали, что на должности председателя Конституционного суда Товмасяна заменит Ваге Григорян, то сейчас в этом вопросе, вроде, наблюдается перелом.
Если еще совсем недавно его «светлый» образ завораживал парламентское большинство, его считали началом и концом юриспруденции, то сегодня между Ваге Григоряном и фракцией «Мой шаг» пробежала черная кошка. Парламентское большинство не смогло осуществить мечту Ваге Григоряна, он возмутился и заработал «порицание» поклонников.
Получающий зарплату судьи Конституционного суда и не явившийся ни дня на работу в КС Ваге Григорян объяснил факт своего отсутствия на рабочем месте следующим образом: «Конституционного суда нет, КС – нелегитимная структура».
Возникает вопрос, а не знал ли юрист Ваге Григорян во время избрания, куда идет или думал, что как только вступит в Конституционный суд, сразу будет «назначен» председателем КС. Или стремящийся с такими правовыми «уловками» к креслу главы Конституционного суда Ваге Григорян не думал, что в один прекрасный день его будут считать председателем «насильно» приватизировавшим «будки».