Հրայր Թովմասյանի շուրջ տեղի ունեցողը ժողովրդավարական պետության հետ որևէ առնչություն չունի. Լիլիթ Գալստյան (Տեսանյութ)
18/10/2019 15:21
Ամբողջ գործընթացը, որում հայտնվել է ՍԴ-ն և հատկապես՝ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը, ինձ հիշեցնում է 1937 թվականը, որովհետև սա 37 թվականի գործիքակազմից օգտված մեթոդաբանություն է, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց դաշնակցական գործիչ Լիլիթ Գալստյանը։
«Սա պարզապես քաղաքական ճնշում է, արդեն վերածվել է մարդկային ճնշման, և ուղղակի աներևակայելի է՝ ինչ կարմիր գծեր են հատվում։ Սա պարզապես մարդկային և բարոյական չէ։ Մենք մտնում ենք մի քաղաքական մշակույթի մեջ, որը խստորեն վտանգում է Հայաստանի ապագան և ժողովրդավարական պետության հետ որևէ առնչություն չունի։ Սա կապ չունի սիրո, թավիշի, հանդուրժողականության լոզունգների հետ», - ասաց նա։

Происходящее с Грайром Товмасяном не имеет никого отношения к демократическому государству – Лилит Галстян
18/10/2019 16:58
Весь процесс, в котором оказался Конституционный суд и особенно председатель Конституционного суда Грайр Товмасян, напоминает мне 1937 год, поскольку эта методика, использующая инструментарии 37 года, заявила сегодня журналистам представитель АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Галстян.
«Это просто политическое давление, которое уже превратилось в давление на людей, просто невероятно, какие красные линии пресекаются. Это просто негуманно и аморально. Мы включаемся в такую политическую культуру, которая ставит под угрозу будущее Армении и не имеет никакой связи с демократическим государством. Это не имеет никакого отношения к лозунгам о любви, бархате и терпимости», - заявила Лилит Гаспарян.