Բեյրութում բախումներ են սկսվել հարկերի դեմ բողոքողների և ոստիկանության միջև
Նոր հարկերի դեմ բողոքող ակտիվիստները բարիկադներ են կառուցել Բեյրութից հարավային ճանապարհներից մեկի վրա, ոստիկանությունը փորձել է ցրել ցուցարարներին, РИА Новости-ին հայտնել է ցուցարարներից մեկը:
Ավելի վաղ Լիբանանի Նախարարների կաբինետը հավանություն է տվել ինտերնետում  զրույցների համար նախատեսված հավելվածներից օգտվելը հարկելուն: Նման հավելվածներից է օրինակ՝  WhatsApp- ը (ամսական 6 դոլար): Նաև հարկվելու են ծխախոտային արտադրաննբերը՝ արտասահմանյան մեկ տուփ մոտ 1,3 դոլարով, տեղականը՝ 0.5 դոլար): Նախատեսվում է նաև մինչև 2022 թվականը ավելացնել ԱԱՀ-ն 15 տոկոսով:

В Бейруте начались столкновения протестующих против налогов с полицией
Активисты, протестующие против новых налогов, забаррикадировали дорогу на южном выезде из Бейрута, полиция попыталась разогнать митингующих, рассказал РИА Новости по телефону один из демонстрантов.
Кабинет министров Ливана ранее одобрил введение налога на использование приложений для разговоров по интернету типа WhatsApp (6 долларов в месяц), а также налога на табачную продукцию (около 1,3 доллара за импортную пачку, 0,5 долларов - за местную). Также планируется увеличение НДС до 15% к 2022 году.