«Փաստ». Հրամանը հստակ է՝ ամեն կերպ ազատվել Հրայր Թովմասյանից
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանից ու ընդհանրապես ներկայիս ՍԴ կազմից ազատվելու և Նիկոլ Փաշինյանին կամակատար ՍԴ ձևավորելու իշխանության նկրտումները նոր, օրավուր ավելի ու ավելի ֆանտաստիկ երանգներ են ստանում:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով` հնարավոր ու անհնար բոլոր կառույցները՝ ԱԱԾ, ՊԵԿ, դատախազություն և այլն, իրենց «գծով» սկսել են ստուգել ոչ միայն Հրայր Թովմասյանի, այլև իշխանությունների կամքին հլու-հնազանդ ենթարկվել չցանկացող մյուս դատավորների (ՍԴ կազմի մեծամասնության) ու նրանց ընտանիքի անդամների, մերձավորների ֆինանսական շարժերը, բիզնեսները, ունեցվածքը՝ սկսյալ «տանիքի» մակարդակից:
Հրամանը հստակ է՝ ամեն կերպ ազատվել Հրայր Թովմասյանից ու մյուս անկախ դատավորներից, իսկ ընտրված ճանապարհը պարզ է՝ հարազատների ու մերձավորների նկատմամբ ճնշումներով պարտադրել հրաժարական տալ, չստացվելու դեպքում՝ գործեր հարուցել:

«Паст»: Дан четкий приказ – любым способом избавиться от Грайра Товмасяна
Стремление  властей избавится от председателя Конституционного суда и вообще от нынешнего состава Конституционного суда, и сформировать покорный Николу Пашиняну Конституционный суд – получает с  каждым днем все более фантастические оттенки, пишет газета «Паст».
По сведениям издания,  все вероятные и невероятные структуры – СНБ, КГД и т.д. – начали по своей «линии» проверять финансовые потоки, бизнесы и имущество, начиная с уровня «крыши», не только Грайра Товмасяна, но и остальных не желающих покорно подчиниться воле властей судей (большинство состава Конституционного суда), членов их семей и родственников.
Дан четкий приказ – любым способом избавиться от Грайра Товмасяна и других независимых судей, а выбранный путь понятен – оказывая давление на родственников и близких принудить их к отставке, а если не получиться, возбудить уголовные дела.