«Ռեալը» կարող է հեռացնել Զիդանին
«Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը կարող է լքել իր պաշտոնը, հայտնում է El Mundo- ն: Դա կարող է տեղի ունենալ, եթե Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի 3-րդ տուրում «Գալաթասարայի» հետ խաղում մադրիդյան ակումբը պարտվի:
Ղեկավարությունն ավելի շատ անհանգստացած է խաղով, ոչ թե արդյունքով: Որպես ֆրանսիացի մասնագետի փոխարինող՝  դիտարկվում են  Ժոզե Մոուրինյոյի և Մասիմիլիանո Ալեգրիի թեկնածությունները:
Իսպանիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակում «Ռեալը» երկրորդ տեղում է, վերջին խաղում պարտվել է «Մալյորկային» (0: 1):

Источник: «Реал» может отправить Зидана в отставку в случае поражения «Галатасараю»
Главный тренер «Реала» Зинедин Зидан может покинуть свой пост, сообщает El Mundo. Это может произойти в том случае, если мадридцы проиграют в матче 3-го тура группового турнира Лиги чемпионов с «Галатасараем».
Руководство в большей степени беспокоит игра, а не результат. В качестве замены французскому специалисту рассматриваются Жозе Моуринью и Массимилиано Аллегри.
В турнирной таблице чемпионата Испании «Реал» занимает второе место, в последней встрече он уступил «Мальорке» (0:1). В Лиге чемпионов испанцы с 1 очком — последние в квартете.