Հետևելով Հրայր Թովմասյանի ու Արսեն Բաբայանի շուրջ զարգացումներին` կարող եմ պնդել՝ տիրող ցինիզմի ու ռեպրեսիվ բեսպրեդելի հատակը դեռ չի երևում. Արման Սաղաթելյան
22/10/2019 12:02
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Արման Սաղաթելյանն անդրադարձել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի ու ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին։
«Ուշադիր հետեւելով Հրայրի, իսկ այժմ նաեւ Արսենի շուրջ զարգացումներին` կարող եմ պնդել, որ տիրող ցինիզմի ու ռեպրեսիվ բեսպրեդելի հատակը դեռ չի երեւում, եւ այն անվերջ խորն է։ Անձամբ ճանաչելով եւ´ Հրայրին, եւ´ Արսենին համոզված եմ, որ նման մարդկանց չեզոքացնելու շակալական գործիքակազմը երբեք արդյունք չի տալու, բայց մեծապես ու անդառնալի վնասելու է պետականությանն ու հասարակությանը։
Մեղավորը շակալները չեն, նրանք առաջնորդվում են շակալական բնազդներով։ Մեղավոր են նրանք, ովքեր շակալներին կարգել են ազնվական։ Ու " ...ախր մենք չգիտեինք, մեզ խաբեցին ստոր երեսպաշտ սուտասանները" արդարացումը չի անցնելու։ Ձեզ զգուշացրել են, բազմիցս ու բաց տեքստով։ Մեկը ես։ Ու դեռ չի եղել հասարակություն, որը բարձր գին վճարած չլինի իր անհեռատես հիմարության համար։ Հաշիվը գալու է կոմունալների պես անխուսափելիորեն: Հաստատ»,-գրել է Սաղաթելյանը։

End of dominating cynicism and repressive mayhem not seen: Arman Saghatelyan on developments over CC chairman and former head of NA staff
22/10/2019 12:28
The end of the dominating cynicism and repressive mayhem is not seen and seems to be endlessly deep, former lawmaker Arman Saghatelyan wrote referring to the developments over CC chairman Hrayr Tovmasyan and former deputy head of the NA staff Arsen Babayan.
“Following the developments over Hrayr [Tovmasyan] and Arsen [Babayan] closely, I may state that the end of the dominating cynicism and repressive mayhem is not seen and it is endlessly deep. Knowing both Hrayr and Arsen personally, I am convinced that the attempt to neutralize such persons with jackal methods will never give results but instead will greatly and irreversibly damage the statehood and the society,” Saghatelyan stressed.
“Jackals are not the guilty, they are just being guided by their jackal instinct. The guilty are those who classified them as nobles,” Saghatelyan stressed, adding that there is no justification to doing it after being warned so many times, including by him personally.