Մեկնարկել է ԱԺ հերթական քառօրյան
Այսօր մեկնարկել է ԱԺ հերթական քառօրյան։ Մի շարք հարցերի թվում օրակարգում է նաև «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության կողմից առաջարկված «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցը։
Նախագծով 25 տարեկանը լրացած ցանկացած քաղաքացու, որը 4 տարի բնակվել է Հայաստանում, հնարավորություն է ընձեռվելու դառնալ ԱԱԾ տնօրեն կամ ոստիկանապետ:
Նշենք, որ ԱԺ օրակարգում են նաև՝ Հայաստանի Հանրապետության ընդերքի մասին օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին, «Սևանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման և օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, Ներդրումային ծրագրերի իրականացման պետական աջակցության մասին հարցերն ու մի շարք այլ հարցեր։

Стартовали четырехдневные заседания парламента Армении
Сегодня стартовали очередные четырехдневные заседания парламента Армении. В числе других вопросов будет обсуждаться также предложенный фракцией «Светлая Армения» законопроект о внесении изменений в закон «О службе в органах национальной безопасности».
Согласно законопроекту, директором Службы национальной безопасности или начальником полиции может стать любой достигший 25 лет гражданин, который в течение четырех лет постоянно проживает на территории Армении и владеет армянским языком.
Отметим, что в повестку заседаний парламента входят также законопроекты о внесении изменений и дополнений в Земельный кодекс Армении, Кодекс об административных правонарушениях, в закон «Об утверждении годовой и комплексной программы мероприятий по восстановлению, сохранению, воспроизводству и использованию экосистемы озера Севан», а также вопросы государственной поддержки реализации инвестиционных программ и др.