Կոպիտ ասած՝ իրենք իրենց գործընթացները բարդացրեցին. Արման Աբովյանը՝ նախարարների աշխատավարձի բարձրացման մասին (Տեսանյութ)
22/10/2019 15:23
Յուրաքանչյուր ընթացք, որ տեղի է ունենում Հայաստանում, պետք է լինի պարզ և ակնհայտ, և այն չպետք է հանրության մոտ հարցեր առաջացնի ընդհանրապես, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն՝ անդրադառնալով նախարարների և փոխնախարարների աշխատավարձերը բարձրացնելու վերաբերյալ վարչապետի գաղտնի որոշմանը։
«Յուրաքանչյուր խնդիր, որն այսօր դառնում է քննարկվող, պետք է լինի բաց։ Ինձ համար անհասկանալի է, թե ինչի համար էր կառավարությունը ստիպված չհրապարակել այդ որոշումը։ Կոպիտ ասած՝ իրենք իրենց գործընթացները բարդացրեցին։ Նույնիսկ ամենալավ նպատակներով չի կարելի տեղեկությունը չհրապարակել։ Իշխանությունները, կարծում եմ, կտան բացատրություն, թե ինչումն էր հարցը», - ասաց Արման Աբովյանը։

They complicated everything with their own hands: Arman Abovyan on PM’s secret decision on raising ministers and deputy ministers salaries
22/10/2019 15:44
Each process taking place in Armenia must be clear and obvious without raising questions among people, secretary of Prosperous Armenia faction Arman Abovian told Aysor.am asked about the secret raise of salaries of ministers and deputy ministers.
“Each issue that becomes a matter of discussion must be open. I do not understand why the government has not published this decision. They have complicated everything with their own hands. Even with the best wishes such decision should not have been made secret. I am sure the authorities will give explanations,” Abovyan said.