Կոպիտ ասած՝ իրենք իրենց գործընթացները բարդացրեցին. Արման Աբովյանը՝ նախարարների աշխատավարձի բարձրացման մասին (Տեսանյութ)
22/10/2019 15:23
Յուրաքանչյուր ընթացք, որ տեղի է ունենում Հայաստանում, պետք է լինի պարզ և ակնհայտ, և այն չպետք է հանրության մոտ հարցեր առաջացնի ընդհանրապես, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն՝ անդրադառնալով նախարարների և փոխնախարարների աշխատավարձերը բարձրացնելու վերաբերյալ վարչապետի գաղտնի որոշմանը։
«Յուրաքանչյուր խնդիր, որն այսօր դառնում է քննարկվող, պետք է լինի բաց։ Ինձ համար անհասկանալի է, թե ինչի համար էր կառավարությունը ստիպված չհրապարակել այդ որոշումը։ Կոպիտ ասած՝ իրենք իրենց գործընթացները բարդացրեցին։ Նույնիսկ ամենալավ նպատակներով չի կարելի տեղեկությունը չհրապարակել։ Իշխանությունները, կարծում եմ, կտան բացատրություն, թե ինչումն էր հարցը», - ասաց Արման Աբովյանը։

Любой происходящий в Армении процесс должен быть прозрачным и открытым – Арман Абовян о тайном повышении зарплат
22/10/2019 17:31
Любой происходящий в Армении процесс должен быть прозрачным и открытым, и вообще не должен вызывать вопросов в обществе, заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am секретарь фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян, касаясь тайного решения премьер-министра Никола Пашиняна о повышении зарплат министров, заместителей министров и старших секретарей министерств.
«Любая проблема, которая сегодня становится предметом обсуждения, должна быть открытой. Мне непонятно, почему правительство не опубликовало это решение. Грубо говоря, сами осложнили свои процессы. Даже из наилучших побуждений, информация не может скрываться. Думаю, что власти объяснят, в чем проблема», - сказал Арман Абовян.