«Ժողովուրդ». «Տարոն Ավիան» տարիներ շարունակ խնդրել է նույն արտոնությունները, որոնք կառավարությունը տվեց Ryanair-ին
23/10/2019 09:35
«Տարոն Ավիա» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Լևոն Քարամյանը «Ժողովուրդ» թերթի հետ զրույցում ասել է. «Այդ նույն արտոնությունները, որոնք հիմա արտոնել են Ryanair-ին, մենք դրանց մասին տարիներ շարունակ բարձրաձայնել ենք, որ այդ 10 հազար դրամի տուրքը հանեն, որ ստեղծեն բարենպաստ պայմաններ, դա չի արվել:
Իսկ հիմա ինչ-որ օտարերկրյա ավիաընկերության մուտքը ապահովելու համար արվում են այդ քայլերը, ու վերջում հայտարարվում է, որ այդ պայմանները վերաբերում է բոլոր ավիաընկերություններին: Բայց դա նույնն է, ինչպես ասում են, Զատիկից հետո ներկած ձուն պետք չէ»:

«Жоховурд»: «Taron Avia» на протяжении лет просила о привилегиях, которые предоставили ирландской авиакомпании Ryanair
23/10/2019 11:07
Авиакомпании «Taron Avia» на протяжении многих лет просила о тех привилегиях, которые правительство предоставило ирландскому лоукостеру «Ryanair», пишет газета  «Жоховурд».
«Мы говорили о привилегиях, которые сейчас уже предоставили авиакомпании Ryanair , на протяжении лет – чтобы сняли эту пошлину в размере 10 тысяч драмов, создали благоприятные условия, однако этого не было сделано.
А сейчас, чтобы обеспечить вступление на рынок Армении какой-то иностранной авиакомпании идут на такие шаги и в конце заявляют, что эти условия касаются всех авиакомпаний. Это то же самое, когда говорят: "После обеда горчицы не надо"», - заявил коммерческий директор Левон Карамян.