Պարոն վարչապետ, եթե նախարարին կարող ես 1,5 միլիոն աշխատավարձ բարձրացնես, բեր խրամատում կանգնած հրամանատարի աշխատավարձն էլ բարձրացրու. Մարգարիտա Խաչատրյան
23/10/2019 13:56
«Զինվոր» համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը դիմեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Պարոն վարչապետ, եթե  փող ունես, տեղավորելու տեղ չունես, եթե դու մի նախարարի կարող ես 1 միլիոն 500 հազար դրամ աշխատավարձ բարձրացնես, ապա բեր խրամատում հրամանատարի աշխատավարձն էլ բարձրացրու, որ զինվորից չգնա», - ասաց նա։

Raise the salary of commander in trench: Zinvor coordinating council chairperson applies to Armenia’s PM
23/10/2019 14:18
Chairperson of Zinvor coordinating council Margarita Khachatryan addressed to Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan at the meeting with reporters today.
“Mr Prime Minister if you have money and no place to use it, if you are able to give a minister 1 million 500 AMD salary, raise the salary of commander in trench,” she said.