Պարոն վարչապետ, եթե նախարարին կարող ես 1,5 միլիոն աշխատավարձ բարձրացնես, բեր խրամատում կանգնած հրամանատարի աշխատավարձն էլ բարձրացրու. Մարգարիտա Խաչատրյան
23/10/2019 13:56
«Զինվոր» համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը դիմեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Պարոն վարչապետ, եթե  փող ունես, տեղավորելու տեղ չունես, եթե դու մի նախարարի կարող ես 1 միլիոն 500 հազար դրամ աշխատավարձ բարձրացնես, ապա բեր խրամատում հրամանատարի աշխատավարձն էլ բարձրացրու, որ զինվորից չգնա», - ասաց նա։

Господин премьер-министр, если можешь повысить зарплату министра до 1.5 млн. драмов, то повысь зарплату командира в окопах – Маргарита Хачатрян
23/10/2019 15:22
Председатель координационного совета общественной организации «Зинвор» («Солдат») Маргарита Хачатрян сегодня в ходе встречи с журналистами  обратилась к премьер-министру Армении Николу Пашиняну.
«Господин премьер-министр, если есть деньги и не знаешь, куда их девать, если можешь повысить зарплату министра до 1 млн. 500 тысяч драмов, то повысь также зарплату командира в окопах, чтобы не выходил из окопов», - заявила Маргарита Хачатрян.
Маргарита Хачатрян отметила, что просит хоть бы раз побывать в окопах и посмотреть, как живут солдаты.