Այս պահին Հայաստանում կա մոտ 350 օտարերկրացի դատապարտյալ. փոխնախարար
Ներկայումս օտարերկրացիները Հայաստանի Հանրապետությունում կարող են աշխատել աշխատանքի թույլտվության առկայության պայմաններում։ Որոշ բացառությունների դեպքում նրանք կարող են աշխատել առանց թույլտվության առկայության։ Նշված բացառությունները, սակայն, չեն տարածվում օտարերկրացի դատապարտյալների կամ կալանավորված անձանց նկատմամբ, ԱԺ այսօրվա նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սրբուհի Գալյանը։
Փոխնախարարի խոսքով՝ օտարերկրացի դատապարտյալների, կալանավորված անձանց զբաղվածությունն ապահովելու նպատակով առաջարկվում է առանց լրացուցիչ ընթացակարգերի նրանց հնարավորություն ընձեռել ներգրավվել տարբեր աշխատանքներում։
Սրբուհի Գալյանը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ այս պահին Հայաստանում կա մոտ 350 օտարերկրացի դատապարտյալ և շուրջ 100 պրոբացիայի շահառու։

The foreigners in Armenia hence can work in conditions of having work permission. With some exclusions they can work without such permission, deputy justice minister Srbuhi Galyan said at the NA sitting today.
She added that the exclusions do not relate to foreign convicts and arrestees.
The deputy minister said to ensure the employment of foreign convicts it is proposed to give them an opportunity to be involved in different works without any additional procedures.
At the same time Galyan said that as of the moment there are 350 foreign convicts in Armenia and over 100 probation stakeholders.