«Փաստ». Ծառայողական ավտոմեքենաների թիվը ոչ միայն չի կրճատվում, այլ պարբերաբար ավելանում է
«Չնայած նախկինում ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած կոշտ քննադատություններին՝ ծառայողական ավտոմեքենաների՝ «պադավատների» թեմայով, «նոր Հայաստանում» այդ հարցը, կարծես թե, այլևս ակտուալ չէ, որովհետև, հավանաբար, այդ «պադավատները» շեֆերի փոխարեն ծառայում են ժողովրդին... Ծառայողական ավտոմեքենաների թիվը ոչ միայն չի կրճատվում, այլ պարբերաբար ավելանում է:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ավտոպարկի թարմացման, նոր ավտոմեքենաների ձեռքբերման և քանակի ավելացման խնդրանքով դիմումները կառավարությունում ավելացել են: Գերատեսչությունների ղեկավարները հույս ունեն հաջորդ տարվա բյուջեով նոր, առավել շքեղ մեքենաներ ստանալ...
Դե, շքեղության առումով հետ չի մնում նաև վարչապետ Փաշինյանը... Մամուլն արդեն գրել է, որ նա ևս ձեռք է բերել նոր, գերժամանակակից, չափազանց թանկարժեք «պադավատ»»:

«Паст»: Количество служебных машин не только не сократилось, но и периодически увеличивается
Газета «Паст» пишет, что, несмотря на озвучиваемую в прошлом оппозиционным депутатом Николом Пашиняном жесткую критику на тему служебных машин, в «новой Армении» этот вопрос вроде больше не актуален, поскольку, наверное, эти служебные машины служат народу вместо шефов… Количество служебных машин не только не сократилось, но и периодически увеличивается.
По сведениям издания, в правительстве стало больше заявлений с просьбой обновления автопарка, приобретения новых машин и увеличения количества машин. Руководители ведомств надеются получить за счет бюджета следующего года новые, более роскошные машины…
«Конечно, не отстает по части роскоши и премьер-министр Никол Пашинян, который также приобрел новую, сверхсовременную и очень дорогую служебную машину», - отмечает газета.