«Հրապարակ». Հայկ Մարությանը քաղաքապետ ընտրվելիս երկքաղաքացի՞ էր
«Քաղաքապետարանի աշխատակազմից արդեն 2-րդ գործուղումն է Չեխիա։ «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» հիմնարկի տնօրեն Արմեն Գրիգորյանը և «Թափառող կենդանիների վնասազերծման կենտրոն» ՀՈԱԿ տնօրեն Արմեն Բեգոյանը` ձեռ-ձեռի, մեկնել են Պրահա` «փորձի» փոխանակման։ Չեխիան այդ առումով լավագույն օրինակը չէ, բայց Հայկ Մարությանի և Չեխիայի կապը հայտնի է՝ քաղաքապետի կինը Չեխիայի քաղաքացի է, և թափառող կենդանիների մասով հենց նա է համակարգում ՀՈԱԿ-ի գործունեությունը` աշխատանքային խորհրդակցություններ է անցկացնում և այլն։
«Ի դեպ, մեզ այդպես էլ անհայտ մնաց` Հայկ Մարությանը քաղաքապետ ընտրվելիս երկքաղաքացի՞ էր, թե՞ ոչ. չեխական կողմն ամենագաղտնապահն է այդ հարցերում, և մեր հարցումները մնացին օդում»,- ասաց Երևանի ավագանու անդամը: Մարությանը չի՞ պատրաստվում բարձրացնել աշխատավարձերը։
«Դա արվում է եռամսյակային պարգևատրումներով, սակայն  քննարկվում է հունվարից աշխատավարձերի բարձրացման հարցը»»:

«Грапарак»: Имел ли Айк Марутян двойное гражданство во время избрания мэром Ереван
Газета «Грапарак» пишет, что из аппарата мэрии Еревана уже второй раз командируются в Чехию. Директор учреждения «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» Армен Григорян и директор общественной НКО «Центр по обезвреживанию бродячих животных» Армен Бегоян, рука об руку, поехали в Прагу для «обмена опытом». Причем Чехия в данном смысле не является наилучшим примером, однако связь между Айком Марутяном и Чехией известна всем: супруга мэра – гражданка Чехии и именно она координирует деятельность общественной НКО по части бродячих животных, проводит рабочие совещания и т.д.
«Кстати, мы так и не узнали, имел ли Айк Марутян во время избрания мэром Еревана двойное гражданство или нет. Чешская сторона больше всех соблюдает тайну в этом вопросе и наши запросы остались без ответа», - сказал член Совета старейшин Еревана.
На вопрос, собирается ли Марутян повысить зарплаты, собеседник издания ответил: «Это делается в виде квартальных премий, однако обсуждается вопрос повышения зарплат с января будущего года».