Վազգեն Մանուկյանը չի պատրաստվում հրաժարական ներկայացնել. մամուլի խոսնակ
Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը, հակառակ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների, չի պատրաստվում հրաժարական ներկայացնել, Aysor.am-ին այս մասին փոխանցեց վերջինիս մամուլի խոսնակ Անի Գասպարյանը։
Հիշեցնենք՝ «Ժամանակ» թերթն օրեր առաջ գրել էր, որ, հնարավոր է, Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը հրաժարականի դիմում ներկայացնի:
Ըստ այդ լրատվամիջոցի՝ նման որոշման կայացումը կարող է պայմանավորված լինել այն հանգամանքով, որ Մանուկյանն արդեն տևական ժամանակ հանդես է գալիս ընդդիմադիր դիրքերից՝ քննադատելով իշխանությունների կողմից վարվող քաղաքականությունը:

Вазген Манукян не собирается подавать в отставку
Председатель Общественного совета Армении Вазген Манукян не собирается подавать в отставку, заявила корреспонденту Aysor.am пресс-секретарь Общественного совета Ани Гаспарян, касаясь муссируемых в прессе сведений.
Напомним, на днях газета «Жаманак» писала о том, председатель Общественного совета Армении Вазген Манукн, возможно, представит заявление об отставке.
Согласно изданию, принятие подобного решения может быть обусловлено тем обстоятельством, что Вазген Манукян уже длительное время выступает с оппозиционных позиций, критикуя проводимую властями политику.