Այս պահին սահմանին իրավիճակը հանդարտ է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Այս պահին սահմանին իրավիճակը հանդարտ է, ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Իսկ ադրբեջանական կողմը մեր հայտարարությանը որպես պատասխան մի հիմարություն է տարածել գիշերը տեղի ունեղածի, իրենց սահմանապահների գործողությունների մասին», - նշել է Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ նա տեղեկացրել էր, որ Տավուշում երեկ գիշեր և այսօր վաղ առավոտյան հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակել է մի քանի գյուղերի և մարտական դիրքերի ուղղությամբ, պատասխան կրակից հետո հակառակորդը լռել է, հայկական կողմից տուժածներ չկան:
Ադրբեջանի Սահմանապահ ծառայությունն, իր հերթին, հայտնել է, որ հայկական զինուժը կրակ է բացել Ղազախի շրջանի մի քանի գյուղերի և մարտական դիրքերի ուղղությամբ:

Ситуация на границе в настоящее время спокойная – Минобороны Армении
Ситуация на границе в настоящее время спокойная, сообщил на своей странице в Facebook пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Между тем, азербайджанская сторона в ответ на наше заявление распространила глупость о ночных событиях, о действиях своих пограничников», - отметил он.
Ранее Ованнисян сообщил, что ВС Азербайджана вчера и сегодня утром обстреляли из оружия различного калибра села и боевые позиции в Тавушском направлении, после ответного огня активность противника была подавлена, с армянской стороны пострадавших нет.
Между тем, Госпогранслужба Азербайджана сообщила, что Вооруженные силы Армении обстреляли несколько населенных пунктов и боевые позиции пограничных войск Азербайджана.