ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի առաջիկա այցը Հայաստան լինելու է պաշտոնական. ԱԳ նախարար
ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի առաջիկա այցը Հայաստան լինելու է պաշտոնական, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Մենք ունենք բավականին դինամիկ շփումներ, ակտիվ երկխոսություն, մեր օրակարգը բավականին լայն է։ Ունենք տարածաշրջանային տարբեր զարգացումներ, որոնք ուղղակիորեն վերաբերում են մեր օրակարգին, և դա ևս երկխոսության  թեմա է։ Մենք համագործակցում ենք տարբեր հարթակներում», - ասաց նախարարը։
Անդրադառնալով ԱՄՆ-ի ֆինասնավորմամբ Հայաստանում ստեղծված կենսաբանական լաբորատորիաներ՝ ռուսական կողմի հնարավոր մուտքի թեմային, Զոհրաբ Մնացականյանը նշեց, որ կկարողանան խոսել, երբ բանակցությունները կավարտվեն։
«Որևէ այլ բաներ, որնեք վերաբերում են աղբյուրների կողմից արտահայտած մտքերին, մեզ վրա որևէ ազդեցություն չունեն։ Շատ հարմար բան չէ, երբ աղբյուները դուրս են հանում տեղեկություններ և անտեղի քամի են ստեղծում», - ասաց նա։

Upcoming visit of Russian FM to Armenia to be official: Zohrab Mnatsakanyan
Russian foreign minister Sergey Lavrov’s upcoming visit to Armenia will be official, Armenia’s FM Zohrab Mnatsakanyan said in the NA today.
“We are contacting dynamically, having active dialogue, we have a quite wide agenda. Different regional developments directly relate to our agenda and it becomes topic for the dialogue. We are cooperating on different platforms,” the minister said.
Referring to the US-funded biological laboratories established in Armenia and the access of Russian specialists there, Mnatsakanyan noted that they will speak about it after the negotiations are completed.