Անհայտ անձը Մարսելի բարում կրակոցներ է արձակել
Անհայտ անձը Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքի բարում կրակոցներ է արձակել մարդկանց ուղղությամբ, 6 մարդ տուժել է, հայտնում է «Provence» թերթը:
Ըստ աղբյուրի՝ միջադեպը տեղի է ունեցել «Terminus» բարում տեղական ժամանակով 20:30-ի սահմաններում:
Տուժողներից մեկը ծանր վիճակում է:
«Ֆրանս Պրես» գործակալությունը՝ հղում անելով ոստիկանության աղբյուրին, հայտնում է, որ հարձակվողը բարին է մոտեցել մոտոցիկլետով, կատարել մի քանի կրակոց և թաքնվել:
Գործակալությունը նշում է, որ նա դեռ ազատության մեջ է:
Իրավապահների տեղեկություններով՝ հրաձիգն օգտագործել է պոմպային հրացան. դեպքի վայրում հայտնաբերվել է 12 տրամաչափի 7 պարկուճ։
«France Bleu» ռադիոկայանի տեղեկություններով՝ մասնագետները չեն բացառում, որ դա «հաշիվների մաքրում» էր: Քննությունը կատարում է դատական ոստիկանությունը: Ռադիոն նշում է, որ այս նույն բարում 2017 թվականին Ծննդյան տոների նախաշեմին հրաձգության հետևանքով մահացել էր 26-ամյա տղամարդ:

В Марселе неизвестный открыл стрельбу по людям в баре
Неизвестный открыл стрельбу по людям в баре во французском Марселе, шесть человек пострадали, сообщает газета Provence.
По информации издания, инцидент произошел в баре под названием Terminus примерно в 20.30 (22.30 мск). Шесть человек пострадали, один из них находится в тяжелом состоянии.
Агентство Франс Пресс пишет со ссылкой на источник в полиции, что нападавший подъехал к бару на мотоцикле, сделал несколько выстрелов и скрылся. Он по-прежнему на свободе, отмечает агентство.
По данным правоохранителей, стрелок использовал помповое ружье: на месте происшествия были найдены семь гильз 12-го калибра.
По информации радиостанции France Bleu, специалисты не исключают, что это было "сведение счетов". Расследованием занимается судебная полиция. В этом же баре, отмечает радио, в канун Рождества 2017 года в результате стрельбы погиб 26-летний мужчина.