Ռուսաստանը և Թուրքիան համատեղ պարեկություն են սկսում Սիրիայում
Ռուսաստանի ռազմական ոստիկանությունը առաջին անգամ թուրքերի հետ համատեղ պարեկություն անցկացնել Սիրիայի հյուսիսում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը:
«Ցամաքային և օդային ստորաբաժանումների հետ համատեղ ռուս-թուրքական առաջին համատեղ պարեկությունը ներկայումս իրականացվում է Սիրիայի հյուսիսարևելյան Դերբեսիայի արևելքում՝ հոկտեմբերի 22-ին Սոչիում Թուրքիայի և Ռուսաստանի նախագահների պայմանավորվածությունների համաձայն», - Twitter- ում գրել է Թուրքիայի ռազմական գերատեսչությունը:
Հինգշաբթի կեսօրին Դերբեսիա են մեկնել հինգ ռուսական և չորս թուրքական տրանսպորտային միջոցներ: Երթուղու երկարությունը կկազմի 110 կմ, արագությունը ՝ 40-60 կմ / ժամ:

Россия и Турция начали совместное патрулирование в Сирии
Российская военная полиция впервые отправилась в совместное с турками патрулирование на севере Сирии, передает корреспондент РИА Новости.
"Первое российско-турецкое совместное патрулирование с наземными и воздушными подразделениями в настоящее время ведется к востоку от Дарбасии в северо-восточной Сирии в соответствии с договоренностями турецкого и российского президентов в Сочи 22 октября", - сообщило турецкое военное ведомство в Twitter.
Колонна из пяти российских и четырех турецких машин вышла из пункта Дербесия в полдень. Протяженность маршрута составит 110 километров, скорость движения — 40-60 километров в час.