«Հրապարակ». Անջրպետ է առաջացրել նախարարությունների վերնախավի և «ստորին օղակների» միջև
«Ղեկավար անձնակազմի աշխատավարձերը «կրկնապատկելու» գաղտնի որոշումը լուրջ անջրպետ է առաջացրել վերնախավի և «ստորին օղակների» միջև։ Ներքևներում այս լուրը ստանալուց հետո անգործության են մատնվել, որովհետև վիրավորված են և կարծում են՝ «անարդար» է, որ ամբողջ գործն իրենք անեն՝ ստանալով 300-400 դոլարին համարժեք դրամ, իսկ անգործ ու անգրագետ փոխնախարարները, նախարարները, ոչինչ չանելով՝ 2-3 հազար դոլարին համարժեք աշխատավարձ։
Հատկապես դժգոհ են վարչության պետերը, որոնք կարծում են, որ չպետք է եռակի տարբերություն լինի իրենց և աշխատակազմի ղեկավարի վարձատրության միջև։ Իսկ «եթե իրենց համար փող կա՝ մեզ համար չկա, ապա իրենք էլ թող աշխատեն», - որոշել են նախարարություններում։

«Грапарак»: Между высшим руководством и «низшим звеном» министерств возник барьер
Газета «Грапарак» пишет, что тайное решение «удвоить зарплату руководящего состава привело к возникновению серьезного барьера между высшим руководством и «низшим звеном».
После распространения этой новости в «низшем звене» предались безделью, поскольку оскорблены и считают, что несправедливо, когда всю работу делают они, получая зарплату равную 300-400 долларам, а бездействующие и неграмотные заместители министров и министры, ничего не делая, получают зарплату равную 2-3 тысячам долларов.
Особенно недовольны начальники управлений, которые считают, что между их зарплатами и зарплатой руководителя аппарата не должно быть тройной разницы. «Если для них есть деньги, а для нас нет, пусть они и работают», - решили в министерствах.