Քվեբեկում փոթորկի պատճառով մոտ մեկ միլիոն տուն առանց էլեկտրականության է մնացել
Կանադայի Քվեբեկ նահանգում մոտ 1 միլիոն տուն առանց էլեկտրականության է մնացել՝ հորդառատ անձրևի և քամու պատճառով, հայտնում է CTV News- ը՝ հղում անելով Hydro Quebec էներգետիկ ընկերությանը:
Հաղորդվում է, որ տեղական ժամանակով 14.00-ի դրությամբ (Երևանի ժամանակով 22.00-ին) Քվեբեկում մոտ 960 հազար տուն, այդ թվում`Մոնրեալի մոտ 122 հազար տուն, փոթորկի հետևանքով մնացել է առանց էլեկտրամատակարարման:
Hydro Quebec ընկերությունից հայտնել են, որ դեռ պարզ չէ, թե որքան ժամանակ կպահանջվի էլեկտրական ցանցը վերականգնելու համար: Ենթադրվում է, որ էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը կվերականգնվի առաջիկա երկու օրերին:

В Квебеке почти миллион домов остались без электричества из-за шторма
Почти 1 миллион домов в канадской провинции Квебек остались без электричества из-за сильного дождя и ветра, передает телеканал CTV News со ссылкой на энергетическую компанию Hydro Quebec.
Сообщается, что по состоянию на 14.00 по местном времени (21.00 мск) около 960 тысяч домов в Квебеке, в том числе 122 тысячи в Монреале, остались без электроснабжения в результате шторма.
В компании Hydro Quebec заявили, что пока не ясно, сколько времени займет ремонт электросетей. Предполагается, что электроснабжение будет восстановлено в ближайшие два дня.