Պարո՛ն Փաշինյան, ինչո՞ւ չես հակադարձում Ալիևին, ինչո՞ւ ծպտուն չհանեցիր ադրբեջանական ապատեղեկատվության մասին. Արմեն Աշոտյան
04/11/2019 17:17
Վարչապետն իր ուղիղ եթերով ոչ թե փարատեց բոլոր սթափ մտածող մարդկանց անհանգստություններն, այլ լրացուցիչ հարցականներ ստեղծեց և ավելի շատ անհանգստանալու առիթներ տվեց, քան մինչ այդ եթերն էր, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն՝ անդրադառնալով վարչապետի երեկվա ուղիղ եթերին։
Նրա խոսքով՝ Փաշինյանը չի տիրապետում Արցախյան կարգավորման ողջ փաթեթին։
«Այդ եթերից ամենակարևոր հետևությունը, որ պետք է անենք, հետևյալն է. որևէ հստակություն Հայաստանի նոր կառավարության կարծիքների, դիրքորոշման մասին Արցախյան հարցում չհնչեց։ Սա ամենամեծ բացթողումն է, և վստահ եմ, որ սա արվել է դիտավորյալ։ Այն համատարած մանիպուլյացիաները, որ անում են Փաշինյանն ու իր թիմը, ավաղ, չեն շրջանցել նաև Արցախը», - ասաց Աշոտյանը։
ՀՀԿ փոխնախագահը նշեց, որ իր համար շատ տարօրինակ է, երբ անպատասխան թողնելով Ալիևի զառանցանքները Հայաստանի, Ղարաբաղի և Զանգեզուրի մասին, Փաշինյանն իր եթերով խոսում է ինչ-որ բամբասանքների մասին և փորձում տպավորություն թողնել, որ Բաղդադում ամեն ինչ հանգիստ է։
«Պարո՛ն Փաշինյան, ինչո՞ւ չես անդրադառնում Ալիևի հայտարարություններին, ինչո՞ւ չես հակադարձում։ Ո՛չ դու, ո՛չ քո արտգործնախարարը պատշաճ կերպով չեք հակադարձել ադրբեջանական քարոզչությանը։ Երեկ եթերիդ 36 րոպեն նվիրեցիր քեզ քննադադատող հայաստանյան շրջանակներին և որևէ ծպտուն չհանեցիր ադրբեջանցիների կողմից վարվող ապատեղեկատվական քարոզչությանը», - ասաց Արմեն Աշոտյանը։

Армен Ашотян: Господин Пашинян, почему не отвечаешь Алиеву, почему не сказал ни слова об азербайджанской дезинформации?
04/11/2019 18:12
Премьер-министр Армении в прямом эфире вместо того, чтобы рассеять обеспокоенность трезвомыслящих людей, создал повод для еще большей обеспокоенности и дополнительных вопросов. Об этом заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотят, касаясь вчерашнего прямого эфира Никола Пашиняна.
По его словам, Никол Пашинян не владеет всем пакетом урегулирования карабахского конфликта.
«Самый важный следующий из этого эфира вывод – какой-либо четкости относительно  мнения, позиции нового правительства Армении по вопросу Арцаха не прозвучало. Это самое большое упущение и уверен, что это сделано намерено. К сожалению, повсеместные манипуляции, к которым прибегают Пашинян и его команда, не обошли также стороной Арцах», - сказал Армен Ашотян.
Заместитель председателя РПА отметил, что для него очень странно, когда оставив без ответа бред Алиева об Армении, Карабахе и Зангезуре, Никол Пашинян говорит в своем эфире о каких-то сплетнях и пытается произвести впечатление, будто «в Багдаде все спокойно».
«Господин Пашинян, почему не обращаешься к заявлениям Алиева? Почему не отвечаешь ему? Ни ты, ни твой министр иностранных дел не оказываете противодействия азербайджанской пропаганде. Вчера ты посвятил 36 минут своего эфирного времени критикующим тебя армянским кругам и не сказал ни слова о проводимой азербайджанцами пропаганде дезинформации», - отметил Армен Ашотян.