Եթե ոչ այս ամսվա վերջ, ապա դեկտեմբերի սկզբին «Գոլդեն Փելիսը» կունենա նոր սեփականատեր. Նարեկ Բաբայան
«Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցը գնել ցանկացողներ կան, հիմա պատրաստվում է աճուրդի տարբերակը, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը:
«Պատրաստում ենք աճուրդի տարբերակը: Հուսով ենք, որ կառավարության որոշման նախագիծը շուտով կներկայացվի և կընդունվի», - ասաց Բաբայանը:
Հարցին, թե ի՞նչ ժամկետների մասին է խոսքը, Բաբայանը նշեց, որ ամեն ինչ արվում է հյուրանոցի համար հնարվորինս շուտ սեփականատեր գտնելու համար:
«Եթե ոչ այս ամսվա վերջ, ապա դեկտեմբերի սկզբին», - նշեց նա:
Հիշեցնենք՝ Կառավարությունը որոշել էր ՊԵԿ նախկին ղեկավար Արմեն Ավետիսյանի նվիրատվությունը՝ Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը որպես նվիրատվություն փոխանցել Հայաստանի Հանրապետությանը:

Tsakhkadzor’s Golden Palace hotel to have owner in December: State Property Management Committee head
06/11/2019 12:48
The auction option of selling Golden Palace hotel is being prepared as there are those who want to buy the hotel, chairman of the State Property Management Committee Narek Babayan told the reporters at the NA today.
“We are preparing the auction variant. We hope the government will present the draft decision and it will be adopted,” Babayan said.