2019-ի առաջին տասը ամիսների արդյունքներով տնտեսվարողներին վերադարձված ԱԱՀ-ն կազմել է 117 միլիարդ դրամ. վարչապետ
06/11/2019 11:17
2019 թվականի առաջին տասը ամիսների արդյունքներով տնտեսվարողներին վերադարձված ԱԱՀ-ն կազմել է 117 միլիարդ դրամ, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«2018 թվականի տասը ամիսներին այս թիվը եղել է 97 միլիարդ:
2017-ի տասը ամիսներին՝ 54 միլիարդ:
Այսինքն՝ մեկուկես տարվա ընթացքում այս թիվը ավելի քան կրկնապատկել ենք, շուրջ 245 միլիոն դոլար շրջանառու միջոց վերադարձնելով տնտեսությանը», - նշել է վարչապետը։

По итогам первых десяти месяцев 2019 года возврат НДС хозяйствующим субъектам составил 117 млрд драмов – Никол Пашинян
В Армении по итогам первых десяти месяцев 2019 года возврат НДС хозяйствующим субъектам составил 117 млрд. драмов, написал на своей странице в социальной сети Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В течение десяти месяцев 2017 года он составлял 54 млрд., а 10 месяцев 2018 года этот показатель составлял 97 млрд.
То есть, за полтора года мы более чем удвоили эту цифру, вернув экономике оборотные средства в размере 245 млн. долларов», - отметил Никол Пашинян.