ՔՊ գրասենյակի դիմաց բողոքի ակցիա է, պահանջը՝ «ՀուԶանք ու Զանգ» ներկայացմանը մասնակցած ավագանու անդամի հրաժարականը
06/11/2019 11:28
«Այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնությունն այս պահին բողոքի ակցիա է իրականացնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակի դիմաց՝ պահանջելով դադարեցնել  «Իմ քայլը» խմբակցության ավագանու քարտուղար Հասմիկ Խաչունցի լիազորությունները:
Հիշեցնենք՝  Հասմիկ Խաչունցը մասնակցել էր նոյեմբերի երկուսին Հանրապետության հրապարակի մետրոյի մոտ կազմակերպված «ՀուԶանք ու Զանգ» ներկայացմանը, որը որոշ քաղաքացիներ որակում են որպես սատանիստական ներկայացում:
«Հասմիկ Խաչունցը այլասերում է ներմուծում ավագանու ինստիտուտ: Մենք չենք ուզում ավագանու անդամ ունենալ մի անձի, որը կարող է օրը ցերեկով գլխապտույտ ցնորքների մեջ ընկնել, վայրահաչել կամ կլանչել: Մենք մերժում ենք Երևանի ավագանու այլասերումը», - հայտարարեց «Այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնության անդամ, ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը:
Նա կոչ արեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին աչալուրջ լինել, որպեսզի ավագանու անդամը հրաժարական ներկայացնի՝ պնդելով, որ Փաշինյանն առաջինը պետք է մերժի այլասերվածության դրսևորումները ավագանիում:
«Խաչունցի՝ օր առաջ հրաժարականը կնշանակի, որ պարոն Նիկոլ Փաշինյանը գտնվում է հավասարակշիռ վիճակում և տարբերում է թացը չորից, այլասերումը հենց առաջինը պիտի մերժի մեր հանրապետության թիվ մեկ հանդիսացող պաշտոնատար անձը: Այսօր էլ գրավոր դիմելու ենք ձեզ, որպեսզի տիկին Խաչունցին հնարավորինս շուտ հեռացնեք», - դիմելով վարչապետ Փաշինյանին՝ ասաց Աղեկյանը:
Հիշեցնենք, որ «ՀուԶանք ու Զանգ» ներկայացման ժամանակ, քաշքշուկ էր տեղի ունեցել, որի ընթացքում Նարեկ Սարգսյանը փորձել է «զելյոնկա» լցնել ներկայացման մասնակիցների վրա՝ նշելով, որ նրանք սատանիստներ են:

Перед офисом партии «Гражданский договор» проходит акция протеста с требованием отставки члена Совета старейшин, участницы постановки «УЗанг и Занг»
06/11/2019 13:46
Инициатива «Альтернативная мэрия» проводит в эти минуты акцию протеста перед офисом партии «Гражданский договор», требуя прекратить полномочия секретаря фракции «Мой шаг» в Совете старейшин Еревана Асмик Хачунц.
Напомним, Асмик Хачунц участвовала в организованной 2-го ноября у станции метро «Площадь Республики» в Ереване экспериментальной постановки «Волнение и звонок» («УЗанг и Занг»), которую некоторые граждане считают сатанизимом.
«Асмик Хачунц привносит извращение в институт Совета старейшин. Мы не хотим иметь в Совете старейшин члена, который может впадать в бред, нести чушь или орать днем в центре Еревана. Мы отвергаем извращение Совета Старейшин Еревана», - заявила представитель инициативы «Альтернативная мэрия», бывший член Совета старейшин Еревана Сона Агекян.
Она призвала премьер-министра Никола Пашиняна проследить за тем, чтобы член Совета старейшин Еревана подала в отставку, подчеркнув, что именно Никол Пашинян должен в первую очередь отвергнуть проявление извращения в Совете старейшин.
«Отставка Хачунц будет означать, что господин Никол Пашинян находится в уравновешенном состоянии и может отличать зло от добра, в первую очередь извращение должен отвергнуть первое должностное лицо нашего государства.  Сегодня мы обратимся к вам письменной форме с тем, чтобы госпожа Хачунц была уволена как можно раньше», - заявила Сона Агекян, обратившись к Николу Пашиняну.
Напомним, 2-го ноября во время экспериментальной постановки «Волнение и звонок» у станции метро «Площадь Республики» в Ереване произошел инцидент, во время которого Нарек Саркисян попытался облить зеленкой участников представления, назвав их сатанистами.
На реализацию проекта «Волнение и звонок» из государственного бюджета было предоставлено 2.7 млн. драмов.