Հոնկոնգում անհայտ անձը դանակով հարձակվել է խորհրդարանի անդամի վրա
Անհայտ անձը դանակով հարձակվել է Հոնկոնգի օրենսդիր խորհրդի անդամի վրա և վիրավորել ևս երկու հոգու, հայտնել է South China Morning Post հրատարակությունը:
Ըստ ոստիկանության՝ հարձակումը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով 08:44-ին (Երևանի ժամանակով 04:44-ին) Տուեն Մունի շրջանում: Օրենսդիր խորհրդի անդամ Ջունիուս Հե Ցզյունյաոն եղել է իր վրանի մոտ, որտեղ շփվում Էր ընտրողների հետ տեղական շրջանային խորհրդի ընտրությունների արշավի շրջանակում:
Հրատարակության տվյալով՝ վիրավորվել է ևս երկու մարդ: Բոլոր տուժածները տեղափոխվել են տեղական հիվանդանոց, հարձակվողին ձերբակալել են:

В Гонконге неизвестный напал с ножом на члена парламента
Неизвестный напал с ножом на члена законодательного совета Гонконга и ранил еще двух человек, сообщает издание South China Morning Post.
По данным полиции, нападение произошло в 8.44 по местному времени (3.44 мск) в районе Туен Мун. Член законодательного совета Хэ Цзюньяо (Junius Ho Kwan-yiu) находился у своей палатки, где общался с избирателями в рамках кампании по выборам в местный районный совет, пишет газета.
По данным издания, ранения получили еще два человека. Все пострадавшие были доставлены в местную больницу, нападавшего задержали.