Տեղեկությունները, որոնք տարածվում են իմ մասին ու փորձ է արվում սևացնել ինձ, իրականության հետ կապ չունեն. Վանեցյան
07/11/2019 18:53
Իմ հրաժարականից հետո, առհասարակ, աշխատում եմ որևէ հանրային հայտարարություն չանել, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Որևէ մասնակցություն չեմ ունենում այս կամ այն իրադարձություններին, բայց իմ ցանկացած քայլ՝ երկրից բացակայել, մեկի հետ հանդիպել, սրճարան գնալ և այլն, և այլն դառնում է քննարկման առարկա, դա էլ հերիք չի, իմ հրաժարականից հետո որոշ լրատվամիջոցներ գրեթե ամենօրյա ռեժիմով կեղծ լուրեր են տարածում իմ մասին, այդ լուրերից որևէ մեկը չի հաստատվել։ Ես, իհարկե, կարող եմ մշտապես հանդես գալ հերքումներով, բայց չեմ ուզում հանդես գալ հերքումներով կամ ներկայացնել դատական հայցեր, որպեսզի հանգստանան ու շարժվեն առաջ», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա ասաց, որ այն բոլոր տեղեկությունները, որոնք տարածվում են իր մասին ու փորձ է արվում սևացնել իրեն, իրականության հետ որևէ կապ չունեն։

Артур Ванецян: Сведения, которые распространяют обо мне и пытаются дискредитировать меня, не соответствуют действительности
07/11/2019 19:32
После отставки с должности директора СНБ я стараюсь не делать каких-либо публичных заявлений, заявил сегодня в беседе с журналистами президент Федерации футбола Армении Артур Ванецян.
«Я не принимаю какого-либо участия в тех или иных событиях, однако любой мой шаг – отсутствие из страны, встреча с кем-то и т.д. – становятся предметом обсуждений. Мало этого, после моей отставки некоторые средства массовой информации в каждодневном режиме распространяют ложные сведения обо мне. Ни один из этих слухов не подтвердился. Я, конечно, могу постоянно выступать с опровержениями, но не хочу делать этого и подавать судебные иски, чтобы они успокоились и просто двинулись вперед», - сказал Артур Ванецян.
Он подчеркнул, что все сведения, которые распространяют о нем и пытаются дискредитировать его, не соответствуют действительности.