Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ուսանողները նրան 20 րոպե ժամանակ տվեցին. Տեսանյութ
Կառավարության շենքի առջև ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող դաշնակցական երիտասարդներին քիչ առաջ միացան նաև ԵՊՀ հայ բանասիրության, պատմության, աստվածաբանության և ռոմանագերմանական ֆակուլտետների մի շարք ուսանողներ։
Ինչպես հայտարարեց ԵՊՀ ուսանողների ներկայացուցիչ Գևորգ Գյուլումյանը, ԵՊՀ-ն կիսում է Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի՝ ՀՅԴ-ի պահանջի գաղափարը։
«Լեզուն ու մշակույթը, Արայի՛կ Հարությունյան, Ձեր տանից չեք բերել։ Նա, ով  կպայքարի այդ արժեքների դեմ, կարժանանան անփառունակ վախճանի», - ասաց նա։
Դաշնականցական երիտասարդներից մեկն էլ հայտարարեց, որ հեռանալու համար ԿԳՄՍ գործող նախարարին տալիս են 20 րոպե ժամանակ։
«Նա պետք է լքի կառավարության դահլիճը և այլևս չվերադառնա։ Հուսանք՝ իշխող թիմն ու նա կգտնեն խոհեմություն, այլապես կգնանք շատ կտրուկ գործողությունների», - հայտարարեց նա։

Требующие отставки Араика Арутюняна студенты дали ему 20 минут
К требующим перед зданием правительства отставки министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна представителям молодежного крыла АРФ «Дашнакцутюн» немногим ранее присоединились также студенты  факультетов армянской филологии, истории, богословия и романо-германской филологии Ереванского государственного университета (ЕГУ).
Как объявил представитель студентов ЕГУ Геворк Гулумян, Ереванский государственный университет разделяет требование АРФД об отставке Араика Арутюняна.
«Язык и культура не являются вашей собственностью, Араик Арутюнян! Тот, кто ведет борьбу против этих ценностей, удостоится бесславного конца», - сказал он.
Один из представителей молодежного крыла АРФД заявил, что они дают действующему министру для ухода 20 минут.
«Он должен покинуть зал заседаний правительства и больше не возвращаться. Надеемся, что правящая команда и он проявят благоразумие, в противном случае мы пойдем на крайние действия», - заявил он.