Բաբկեն Պիպոյանը վաղը նամակ կգրի վարչապետին՝ տեղեկացնելու, որ դադարում է լինել Հանրային խորհրդի կազմում
07/11/2019 18:03
«Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ, Հանրային խորհրդի անդամ Բաբկեն Պիպոյանը վաղը նամակ կգրի վարչապետին՝ տեղեկացնելու, որ դադարում է լինել Հանրային խորհրդի կազմում։
«Հանրային խորհուրդը պետք է լինի խորհրդակցական մարմին, բայց այն իրեն խորհրդակցական մարմին չի զգում։ Ես կյանքում որևէ մեկին չեմ խնդրի լսել իմ խորհուրդը, որովհետև եթե ինչ-որ մեկը չի ուզում լսել իմ խորհուրդը, ես պարզապես իրեն խորհուրդ չեմ տալիս», - ՀԽ նիստում հայտարարեց Բաբկեն Պիպոյանը։
Նա ասաց, թե հարց է առաջանում՝ կառավարությունը չի ուզում լսել Հանրային խորհրդի ներկայացրած խորհուրդները, որովհետև կառավարությունը խորհուրդ լսող չի՞, թե՞ իրենից չի ուզում լսել խորհուրդ։
«Ինձ համար սա առանցքային հարց է։ Հենց վաղը ես ասելու եմ, որ եթե իմ խորհուրդը չեք ուզում, ես գնացի։ Հենց վաղն առավոտյան վարչապետին նամակ եմ գրելու՝ խնդրելով, որ դուրս գամ Հանրային խորհրդի կազմից», - ասաց Պիպոյանը։

Если кто-то не хочет слушать мой совет, я просто не даю ему совета – Бабкен Пипоян решил выйти из состава Общественного совета
07/11/2019 19:08
Председатель общественной организации «Информированный и защищенный потребитель», член Общественного совета Бабкен Пипоян напишет завтра письмо премьер-министру, чтобы сообщить о своем выходе из состава Общественного совета.
«Общественный совет – это консультативно-совещательный орган, однако не чувствует себя совещательным органом. Я никогда в жизни не попрошу кого-то выслушать мой совет, поскольку если кто-то не хочет слушать мой совет, я просто не даю ему совета», - заявил сегодня на заседании Общественного совета Бабкен Пипоян.
Он сказал, что возникает вопрос, правительство не хочет слышать советы, представленные Общественным советом, поскольку правительство вообще не нуждается в советах или просто не хочет слушать их совет.
«Для меня это ключевой вопрос. Прямо завтра я заявлю о том, что если вам не нужны мои советы, то я ухожу. Прямо завтра утром я напишу письмо премьер-министру и попрошу выйти из состава Общественного совета», - заявил Бабкен Пипоян.