Ամերիկյան ճաշարանում հրաձգության հետևանքով մեկ մարդ է մահացել
ԱՄՆ Սան Դիեգո քաղաքի արագ սննդի ռեստորանում տղամարդը կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով մեկ մարդ մահացել է, երկուսը՝ վիրավորվել, հայտնում է «NBC San Diego»-ն՝ հղում անելով ոստիկանությանը:
Դեպքը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի երեկոյան ժամերին՝ «Church`s Chicken» սրճարանում: Քաղաքային ոստիկանության ներկայացուցիչ Ջոն Բուտլեի խոսքով՝ տղամարդը նախ փորձել է վճարել սննդի համար կեղծ 100 դոլարանոց թղթադրամով և հեռացել է, բայց վերադարձել է մի քանի րոպե անց և սկսել կրակել հաստատության աշխատակիցների ուղղությամբ:
Ըստ ոստիկանության՝ հրաձգությունը կազմակերպվել է սևամորթ տղամարդու կողմից, որը մոտ 30 տարեկան է: Նա փախուստի է դիմել դեպքի վայրից, այժմ ոստիկանությունը որոնում է նրան:

При стрельбе в закусочной в США погиб человек
Мужчина устроил стрельбу в ресторане быстрого питания в американском городе Сан-Диего, один человек погиб, двое получили ранения, сообщает телеканал NBC San Diego со ссылкой на полицию.
Инцидент произошел в среду вечером по местному времени (ночь на четверг мск) в кафе Church`s Chicken. Как сообщил представитель полиции города Джон Баттле, мужчина сначала попытался расплатиться за еду при помощи фальшивой купюры в 100 долларов и ушел, но через несколько минут вернулся и стал стрелять по сотрудникам заведения.
По данным полиции, стрельбу устроил темнокожий мужчина в возрасте около 30 лет. Он скрылся с места происшествия, сейчас его ищет полиция.