Վերջ տուր մեր բյուջեի թալանին. Սոնա Աղեկյանը թղթե ինքնաթիռներ է բերել կառավարության դիմաց (Տեսանյութ)
07/11/2019 12:15
«Կանգ ա՛ռ, վերջ տուր մեր բյուջեի թալանին», - գրությամբ պաստառով Երևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը բողոքի ակցիա է իրականացնում կառավարության դիմաց։
Սոնա Աղեկյանը թղթե ինքնաթիռներ է շարել կառավարության դիմաց՝ բողոքելով կառավարության կողմից նոր ինքնաթիռի ձեռքբերման որոշման դեմ։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանն օրերս լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ քննարկվում է կառավարական նոր օդանավ ձեռք բերելու հարցը, քանի որ գործող թիվ մեկ բորտն արդեն հնամաշ է։

Прекрати грабить наш бюджет – Сона Агекян протестует против покупки нового самолета для премьера Армении
07/11/2019 13:07
«Остановись, прекрати грабить наш бюджет!»  – с таким плакатом бывший член Совета старейшин Еревана Сона Агекян проводит акцию протеста перед зданием правительства Армении.
Она выставила перед зданием правительства бумажные самолетики, протестуя против решения правительства о приобретении нового самолета для премьер-министра.
Напомним, руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян заявил на днях журналистам, что обсуждается вопрос приобретения нового правительственного самолета, поскольку действующий борт номер один уже устарел.