«Հրապարակ». Արդարադատության նախկին փոխնախարարը, որը նշանակվել էր աշխատակազմի ղեկավար, հեռացել է նախարարությունից
07/11/2019 10:05
«Արդարադատության նախկին փոխնախարար Արտակ Ասատրյանը, որը մի քանի ամիս առաջ նշանակվել էր նախարարության աշխատակազմի ղեկավար, մեր տեղեկություններով՝ մի քանի օր առաջ հավաքել է իրերն ու հեռացել նախարարությունից: Պատճառը, մեր տեղեկություններով, նախարարի առաջին տեղակալ Ռաֆիկ Գրիգորյանի հետ ունեցած կոնֆլիկտն է:
Ասատրյանից բացի, «առաջարկել» են դիմում գրել-գնալ նաև երկարամյա աշխատակից Կարեն Հակոբյանին, որը հակակոռուպցիոն և քրեակատարողական քաղաքականության մշակման վարչության պետն էր։ Մենք կապվեցինք արդարադատության նախարարության մամուլի ծառայության հետ, որտեղից հաստատեցին, որ Արտակ Ասատրյանն ազատման դիմում է գրել»:

«Грапарак»: Бывший замминистра юстиции, который был назначен руководителем аппарата, ушел из министерства
07/11/2019 11:14
Газета «Грапарак» пишет, что бывший заместитель министра юстиции Артак Асатрян, который несколько месяцев назад был назначен руководителем аппарата министерства, несколько дней назад собрал свои вещи и ушел из министерства.
По сведениям издания, причиной его ухода стал конфликт с первым заместителем министра Рафиком Григоряном. Кроме Асатряна, «предложили» написать заявление и уйти также многолетнему сотруднику ведомства Карену Акопяну, который занимает пост начальника департамента по разработке антикоррупционной и уголовно-исполнительной политики.
«Мы связались с пресс-службой министерства юстиции, где подтвердили, что Артак Асатрян подал заявление об освобождении от работы», - отмечает издание.