Իմ կաշվի վրա զգացի դատավորի մասնագիտական գիտելիքների խորը պակասը. Քոչարյանի պաշտպան
Համոզված էի, որ մերժելու է, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու որոշման մերժումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց նրա փաստաբանական խմբի անդամ Ռուբեն Սահակյանը:
«Ինձ համար սպասելի էր, համոզված էի, որ մերժելու է, որովհետև ես իմ կաշվի վրա զգացի իր մասնագիտական գիտելիքների խորը պակասը», - ասաց Սահակյանը՝ խոսելով դատավոր Աննա Դանիբեկյանի մասին:
Հարցին՝ ի՞նչ հիմքով կարող էր մերժվել պաշտպանական կողմի միջնորդությունը, Սահակյանն ասաց, որ, հավանաբար, հաշվի է առնվել մեղադրական կողմի փաստարկը, թե Քոչարյանը կարող է խոչընդոտել գործի քննությանը:
Հիշեցնենք, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, այսօր մերժեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդությունը։

Я на себе почувствовал глубокий недостаток профессиональных знаний у судьи – адвокат Роберта Кочаряна
«Я был уверен, что ходатайство об освобождении экс-президента будет отклонено», - заявил сегодня журналистам после заседания суда адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Рубен Саакян.
«Я ожидал этого, был уверен, что ходатайство будет отклонено, поскольку на себе почувствовал глубокий недостаток профессиональных знаний у нее», - сказал Рубен Саакян, говоря о судье Анне Данибекян.
На вопрос, на каком основании могло быть отклонено ходатайство стороны защиты, Рубен Саакян ответил, что, вероятно, был учтен аргумент стороны обвинения о том, что Роберт Кочарян может воспрепятствовать расследованию дела.