Beeline-ն ավարտել է ֆիքսված ցանցի խոշորագույն արդիականացումն ընկերության պատմության մեջ
Beeline-ն ավարտեց ընկերության պատմության մեջ ֆիքսված ցանցի ամենամեծ և նշանակալից  արդիականացումը: 2019 թվականի տաս ամիսների ընթացքում ընկերությունն աշխատել է Երևանում ինտերնետի արագությունը 50 անգամ բարձրացնելու ուղղությամբ:
Նախագիծը հաջողությամբ ավարտվեց նախատեսված ժամկետից շուտ, և այժմ Երևանի շուրջ մեկ միլիոն բնակիչ կարող է օգտվել Beeline գերարագ ինտերնետից մինչև 100 Մբ/վ արագությամբ: Ընդհանուր առմամբ, արդիականացման նախագծում ներգրավված է եղել Beeline-ի շուրջ 1000 աշխատակից, ովքեր կատարելագործել են բազմաթիվ սարքավորումներ և լրացուցիչ տեղադրել ավելի քան 500 կմ մալուխ: Beeline-ի Մոնիտորինգի կենտրոնում լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ընկերության ղեկավարությունը հայտարարեց նախագծի ավարտի մասին:
«Այժմ մենք գտնվում ենք Մոնիտորինգի կենտրոնում, որտեղից Beeline-ի մասնագետները վերահսկում են մեր ամբողջ ցանցի աշխատանքը: Կարելի է ասել, որ մենք գտնվում ենք մեր ցանցի սրտում, և այս բոլոր լարերը, անոթների նման հարյուր հազարավոր ընտանիքների տրամադրում են ֆիքսված կապ և ինտերնետ: Շատ հաճելի է գիտակցել, որ մեր ցանցն ամեն վայրկյան բազմաթիվ մարդկանց անխափան շփման հնարավորություն է ընձեռում: Կրկնակի հաճելի է, որ այժմ այս ցանցը դարձավ մի քանի անգամ ավելի հզոր», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ընկերության բոլոր աշխատակիցներին այս նշանակալի իրադարձության կապակցությամբ: Լայնածավալ աշխատանքներ են տարվել. ավելի քան 500 կիլոմետր մալուխ է տեղադրվել Երևանում, մինչդեռ Հայաստանը հյուսիսից հարավ մոտ 360 կմ է: Այժմ մեր ցանցը բավարարում է ժամանակակից բոլոր պահանջներին և պատրաստ է տրամադրել մեր հաճախորդներին նոր և համարձակ լուծումներ», - ասում է Հայաստանում Beeline տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լևինը:
Beeline-ն այս նախագծի ավարտին նվիրված ակցիա է անցկացնում. բոլոր այն հաճախորդները, ովքեր մինչև տարեվերջ կմիանան Combo փաթեթներից մեկին, անկախ սակագնային պլանից, կստանան ինտերնետ հասանելիություն մինչև 100 Մբ/վ արագությամբ:
Լրացուցիչ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ www.beeline.am կայքում, հաղորդագրություն ուղարկելով Facebook սոցիալական ցանցում Beeline Armenia պաշտոնական էջին, զանգահարելով 0611 անվճար համարին, կամ այցելելով Beeline-ի մոտակա վաճառքի և սպասարկման գրասենյակ։

Beeline провел самую крупную модернизацию фиксированной сети в истории компании
Beeline завершил самую крупную и значимую модернизацию фиксированной сети в истории компании. В течение десяти месяцев 2019 года компания работала на тем, чтобы увеличить скорость интернета в Ереване до 50 раз!
Проект успешно завершен досрочно, и теперь около миллиона жителей Еревана могут пользоваться высокоскоростным интернетом Beeline со скоростью до 100 Мб/c. В общей сложности над модернизацией работали около 1000 сотрудников Beeline, которые обновили многочисленное оборудование и дополнительно проложили более 500 километров кабелей. Руководство компании сообщило о завершении проекта на встрече с журналистами, которая была организована в Центре мониторинга Beeline.
«Сейчас мы находимся в Центре мониторинга, откуда специалисты Beeline следят за работой всей нашей сети и узлов связи. Можно сказать, что мы в самом сердце нашей сети, а все эти провода, как артерии, обеспечивают связью и интернетом сотни тысяч семей по всей Армении. Нам приятно осознавать, что благодаря нашей сети огромное количество людей ежесекундно пользуется возможностью бесперебойного общения. Вдвойне приятно, что теперь эта сеть стала в разы мощнее», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Я хочу поблагодарить всех сотрудников компании с этим значимым событием. Была проделана масштабная работа: в Ереване проложено более 500 километров кабелей, в то время как протяженность Армении с севера на юг около 360 километров. В итоге наша сеть стала отвечать самым современным требованиям и готова к запуску самых амбициозных и современных продуктов для наших клиентов», - сказал директор технического блока Beeline в Армении Максим Левин.
В честь завершения проекта Beeline проводит акцию: все клиенты, которые подключат один из пакетов Combo до конца года, вне зависимости от тарифного плана получат доступ в интернет со скоростью до 100 Мб/c.