Արայիկ Հարությունյանն չի գիտակցում իր պարտականությունները և ենթակա է քրեական պատասխանատվության. Արծվիկ Մինասյան
08/11/2019 16:51
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը փորձում է դաշնակցական երիտասարդների ազնիվ ընդվզումներին որակումներ տալ, նրանց պայքարը կուսակցականացնել։ Սա նշնակում է, որ մարդը չի հասկանում՝ որտեղ է գտնվում և ինչ գործառույթներ ունի, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանը։
«Նա ընդհանրապես չի գիտակցում իր պարտականությունները, գործում է հակօրինական ընթացքով։ Արայիկ Հարությունյանը, կուսակցականացնելով բողոքի ալիքը, պարզ նպատակ է հետապնդում՝ թուլացնել երիտասարդների պայքարը։ Այս մարդը փորձում է ազգային ինքնությունից կտրել մատաղ սերնդին», - ասաց բանախոսը։
Արծվիկ Մինասյանը հայտարարեց՝ Արայիկ Հարությունյանը քրեական օրենսգրքով ենթակա է պատասխանատվության՝ առնվազն երկու հոդվածով՝ սուտ մատնության կամ հանցագործություն պարտակելու։
«Նա քաղաքական շանտաժի միջոցով փորձում է իրավական մեղադրանքների տարափ տեղալ, ինչից պարզ է դառնում, որ մենք գործ ունենք անպատասխանատու մի անձի հետ, ով ազգային արժեքների վարկաբեկման գործընթաց է ձեռնարկել», - նշեց դաշնակցական գորիչը։
Արծվիկ Մինասյանը համոզմունք հայտնեց, որ նախարարի հրաժարականը պահանջող երիտասարդների ցասումն աջակցություն է ստանալու ՀՀ բոլոր բնակավայրերում և հասարակության բոլոր շետրերում, «որովհետև մեր ազգային նկարագիրը որևէ արայիկհարությունյաններ չեն կարող ջարդել»։

Arayik Harutyunyan does not realize his commitments and should be subjected to criminal persecution: Artsvik Minasyan
08/11/2019 17:27
Armenia’s education, science, culture and sports minister Arayik Harutyunyan is making an attempt to give qualifications to the just rebellion of the ARF-D youth representatives and politicize their fight, ARF-D Supreme Body representative Arstvik Minasyan told the reporters today. He said that it means that the person does not realize where he is and what functions he has.
“He does not realize his commitments, he is acting unlawfully. By politicizing the protest, Arayik Harutyunyan pursues one simple goal – weaken the fight of the young people. This person is trying to tear the young generation from national identity,” Minasyan said.
Minasyan stated that Arayik Harutyunyan must be subjected to criminal persecution at least under two articles – false information or covering the crime.
“Through political blackmailing he is trying to give way to legal accusations which makes it clear that we are dealing with irresponsible person who has initiated a process of discrediting national values,” Minasyan said.
The ARF-D representative expressed conviction that the resignation demand of the young people will be supported in all settlements of Armenia, “because our national description cannot be broken by any arayikharutyunyans.”