Ձեռնարկելու ենք օրենքով սահմանված բոլոր գործողությունները՝ ապահովելու ՀՀ երկրորդ նախագահի ազատության իրավունքը. Օրբելյան
08/11/2019 13:06
Մենք շատ մեծ հաճույքով կմտնենք դատական վիճաբանությունների փուլ։ Ռոբերտ Քոչարյանը պետք է լինի ազատության մեջ, և գործը շատ արագ մտնի վիճաբանությունների փուլ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վերջինիս փաստաբան Արամ Օրբելյանը։
«Հիմա պարոն Քոչարյանը պատիժ է կրում ինչ-որ անհասկանալի մեկնաբանության պատճառով։ Կալանքն ապօրինի է, և քանի դեռ այն չի վերացել, մենք այդ ուղղությամբ անելու ենք բոլոր հնարավոր քայլերը։ Պարոն Քոչարյանը պետք է լինի ազատության մեջ։ Մենք համոզված էինք, որ այս գործը չէր կարող վարույթ ընդունվել։ Այն, ինչ նկարագրված է, հիմք չէ մեղադրանքի համար։ Նրա արարքներում հանցակազմ չկա, նրան որևէ գործողություն չի մեղսագրվում, մարդկանց մահերի, ընտրությունների, միտինգ ցրելու հետ կապված խնդիրներ չկան», - շեշտեց Արամ Օրբելյանը։
Փաստաբանը միաժամանակ ընդգծեց՝ ձեռնարկելու են օրենքով սահմանված բոլոր գործողությունները, որպեսզի ապահովեն ՀՀ երկրորդ նախագահի ազատության իրավունքը։

Арам Орбелян: Предпримем все установленные законом действия, чтобы обеспечить право на свободу второго президента Армении
08/11/2019 14:22
«Мы с большим удовольствием перейдем к следующей фазе процесса – судебным прениям. Роберт Кочарян должен находиться на свободе и дело должно быстро перейти в стадию прений», - заявил сегодня на пресс-конференции адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Арам Орбелян.
«Сейчас господин Кочарян несет наказание из-за какой-то непонятной интерпретации. Арест незаконен и пока он не устранен, мы будем предпринимать в этом направлении все возможные шаги. Господин Кочарян должен находиться на свободе. Мы уверены, что это дело не могло быть принято в производство. То, что описано, не является основанием для обвинения. В его действиях нет состава преступления, какого-либо действия, связанного с со смертью людей, выборами, разгоном митинга – ему не инкриминируется», - отметил Арам Орбелян.
Адвокат также подчеркнул, что они предпримут все установленные законом действия, чтобы обеспечить право на свободу второго президента Армении.