Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանն ու Միհրան Հակոբյանը հանդիպել են Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող երիտասարդների հետ
08/11/2019 17:18
Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանն ու ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Հակոբյանը ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց հանդիպել են նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող երիտասարդների հետ:
Նրանք հետաքրքրվեցին՝ որքանո՞վ են երիտասարդները գոհ իրենց ու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումից:
«Մեծ հաշվով, վարչապետն իր վրա ամեն ինչ վերցրեց: Պարզ է՝ իրանց ընկերն է, թիմակիցն է, իրանց հետ քայլել ա, պետք է փորձեր իրավիճակը փրկել, բայց մեր տրամադրության վրա չազդեց, մեր օրակարգը դրանցի չփոխվեց, նույնն ա՝ Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը», - ասաց երիտասարդներից մեկը:
Նրանք հույս հայտնեցին, որ Հարությունյանին հաջորդող նախարարը դասեր կքաղի, ինչին Մելիք-Շահնազարանն արձագանքեց.
«Աստված տա, բայց, ցավոք սրտի, այն ոլորտը, որտեղ կարելի է ինչ-որ բան արժեզրկել, իրանց թիվը մեծ է, ոչ պակաս դդումների մեծ քանակ ունեն, հերթով կգան»:
Երիտասարդներն ասացին, որ վարչապետը չի ցանկանում ընդունել իրականությունը, որ Հարությունյանի հրաժարականը հանրային պահանջ է, այլ ոչ թե նեղ խմբի պահանջ:

Грант Мелик-Шахназарян и Мигран Акопян встретились с требующими отставки Араика Арутюняна студентами
08/11/2019 19:26
Политолог Грант Мелик-Шахназарян и бывший депутата парламента Мигран Акопян встретились сегодня со студентами, требующими перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта отставки Араика Арутюняна.
Они поинтересовались, довольна ли молодежь встречей с премьер-министром Николом Пашиняном.
«По большому счету, премьер-министр взял все на себя. Это понятно, он их друг, из их команды, шагал вместе с ними, должен был попытаться как-то спасти ситуацию, но это не подействовало на наше настроение, наша повестка от этого не изменилась, она остается прежней – отставка Араика Арутюняна», - сказал один из студентов.
Они выразили надежду, что следующий министр образования извлечет из этого урок, на что Грант Мелик-Шахназарян ответил:
«Дай Бог, но, к сожалению, в той сфере, где можно что-то обесценить, их много, есть довольно большое число не меньших балбесов, по очереди будут приходить».
Студенты сказали, что премьер-министр не хочет принять действительность, что отставка Арутюняна является общественным требованием, а не требованием узкой группы.