Պարոն վարչապետ, մենք կովկասցի չենք, արիացի ենք. Ակցիայի մասնակից (Տեսանյութ)
ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող երիտասադրների հետ հանդիպման ժամանակ՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պնդեց, որ, գուցե, բովանդակային առումով ակցիայի մասնակիցները ճիշտ չեն հասկացել նախարարի ասածը.
«Մենք բոլորս կովկասցի ենք, բարեբախտաբար, եկեք երկուսով խոսենք, կարող է մի բան դուք էնպես չասեք կամ...», - ասաց վարչապետն՝ ինչին երիտասարդներից մեկն արձագանքեց.
«Մենք կովկասցի չենք, արիացի ենք, պարոն վարչապետ: Կովկասցիք այլ ժողվուրդ են»:
Փաշինյանը փորձեց հակադրաձել՝ ասելով. «Այո՛, բայց արիացիք որտեղի՞ց են գալիս»:
«Դա մեր օրակարգը չի, պարոն վարչապետ, չմտնենք այդ խոսակցությունների մեջ», - ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:

Господин премьер, мы не кавказцы, мы арийцы – один из участников акции протеста
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня во время встречи с требующими отставки министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна студентами заявил, что возможно, они неправильно поняли слова министра.
«Мы все, к счастью, кавказцы, давайте вместе поговорим, возможно, вы что-то не так поняли или…», - сказал премьер-министр.
В ответ на это студенты ответили: «Господин премьер, мы не кавказцы, мы арийцы. Кавказцы – это другой народ».
Никол Пашинян попробовал ответить им, сказав: «Да, но откуда произошли арийцы?»
«Это не наша повестка, господин премьер, давайте не будем вступать в эти разговоры», - заявил один из участников акции.