Բիշքեկի սրճարանում պայթել են գազի բալոններ (Տեսանյութ)
Ղրղզստանի մայրաքաղաքի կենտրոնում տեղակայված հանրային սննդի օբյեկտում գազաբալոնների պայթյունի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել: Այս մասին հաղորդել է ТАСС-ը` հղում անելով ոստիկանության Բիշքեկի բաժին:
«Արագ սննդի կետում, որը գտնվում է Չուի պողոտայի և Էրկինդիկի պուրակի խաչմերուկում, պայթյուն է տեղի ունեցել, և այնուհետև հրդեհ է բռնկվել», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է ուղարկվել երկու մարտական   հաշվարկ հրդեհը մարելու համար: Գործակալության տվյալով՝ խոսքը երեք պայթյունի մասին է:
«Ըստ նախնական տվյալների՝  հրդեհը բռնկվել է բալոնների պայթյունից հետո», - հավելել է նախարարության ներկայացուցիչը:

В кафе в Бишкеке взорвались баллоны с газом (Видео)
Взрывы баллонов с газом привели к пожару на объекте общественного питания, который находится в центре столицы Киргизии. Об этом пишет ТАСС со ссылкой на ГУВД Бишкека.
«В одной из точек фастфуда, которая находится на пересечении проспекта Чуй и бульвара Эркиндик, прогремел взрыв после чего в ней начался пожар», — говорится в сообщении.
Как заявили в МЧС республики, на место инцидента для тушения огня направлены два пожарных расчёта. По данным ведомства, речь идёт о трёх взрывах.
«По предварительным данным, пожар возник после взрывов баллонов с природным газом», — добавил представитель министерства.