Արքեպիսկոպոս Պոլ Ռիչարդ Գալագերին եմ ներկայացրել ՀՀ արդի ներքաղաքական օրակարգը. Զոհրաբ Մնացականյան
ՀՀ ԱԳ նախարարը Սուրբ Աթոռի պետությունների հետ հարաբերությունների քարտուղար, արքեպիսկոպոս Պոլ Ռիչարդ Գալագերին հետ հանդիպմանը վերջինիս ներկայացրել է բարեփոխումներին ուղղված կառավարության աշխատանքը։
«Գործընկերոջս ներկայացրել եմ ՀՀ արդի ներքաղաքական օրակարգն ու կառավարության աշխատանքն՝ ուղղված երկրի բարեփոխումներին», - ասաց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ արքեպիսկոպոսի հետ ճեպազրույցի ժամանակ:
Մնացականյանը նշեց, որ ՀՀ-ն և Սուրբ Աթոռը ունեն բազմակողմ հարթակներում համագործակցության դրական փորձ՝ ուղղված միջազգային ասպարեզում մարդասիրական սկզբունքների ու համամարդկային արժեքների ամրապնդմանը.
«Մենք հանձնառու ենք առավել խորացնել մեր սերտ համագործացությունն ու գործընկերությունը», - ասաց Մնացականյանը:

Представил архиепископу Полу Ричарду Галлахеру актуальную внутриполитическую повестку Армении – Зограб Мнацаканян
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян на встрече с секретарем Святого Престола по отношениям с государствами, архиепископом Полом Ричардом Галлахером представил ему деятельность правительства в направлении реализации реформ в стране.
«Представил коллеге актуальную внутриполитическую повестку Армении и деятельность правительства, направленную на реформы в стране», - заявил сегодня Зограб Мнацаканян на совместном брифинге с архиепископом Полом Ричардом Галлахером.
Зограб Мнацаканян отметил, что Армения и Святой Престол имеют положительный опыт сотрудничества на различных площадках, направленный на укрепление гуманитарных принципов и общечеловеческих ценностей на международной арене.
«Мы взяли на себя обязательство максимально углублять наше тесное сотрудничество и партнерство», - заявил Зограб Мнацаканян.