Առանց ԼՂ ժողովրդի համաձայնության՝ որևէ համաձայնագիր չի կարող կյանքի կոչվել. Լավրով
ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում որևէ լուծում, առանց ԼՂ ժողովրդի համաձայնության, անհնար է, ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Մենք, որպես ԵԱՀԿ ՄԽ անդամ, կարող ենք շարունակել գործընթացը՝ միայն փորձելով հասնել նրան, որ գործընթացը ընդհանուր համաձայնության փուլ մտնի», - ասաց Լավրովը՝ հավելելով.
«Բոլորի համար պարզ է, որ առանց ԼՂ ժողովրդի համաձայնության որևէ համաձայնագիր չի կարող կյանքի կոչվել: Հայաստանը պարզապես այն չի ստորագրի»:

Any solution in Nagorno-Karabakh conflict settlement issue is impossible without the consent of the Karabakah people, Russian foreign minister Sergey Lavrov stated today at the joint press conference with Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatsakanyan.
“As OSCE Minsk Group member we may continue the process by only trying to make it reach the phase of common consent,” Lavrov said.
“It is clear for all that without the consent of the people of Nagorno Karanakh no agreement may be brought to life. Armenia will simply not sign it,” Lavrov added.