Հայաստանը հանձնառու է կարգավորման այնպիսի միջավայրի, որը կհարգի Արցախի ժողովրդի ինքնոշման իրավունքի իրականացումը. Մնացականյան
11/11/2019 13:38
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ՌԴ գործընկերոջ հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամատության հարցին, ամփոփելով ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպումն՝ ասաց ՀՀ ԱԳ Նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Որպես Արցախի անվտանգության երաշխավոր՝ մենք հանձնառու ենք ապահովելու խաղաղ կարգավորման այնպիսի միջավայր, որը կհարգի Արցախի ժողովրդի իրավունքները, հատկապես՝ ինքնոշման իրավունքի իրականացում առանց սահանափակման և հարկադրանքի: Գործընկերոջս հետ համակարծիք ենք, որ խաղաղությունը մեր տարածաշրջանում այլընտրանք չունի», - ասաց Մնացականյանը:

As Artsakh's security guarantor Armenia is committed to protect rights of Artsakh people: Armenia's FM
11/11/2019 13:53
Armenian and Russian foreign minister referred during the meeting to the Nagorno-Karabakh conflict issue, Armenia’s minister Zohrab Mnatsakanyan told the reporters at a joint press conference with his Russian counterpart Sergey Lavrov.
“As guarantor of Artsakh security we are committed to ensure such atmosphere of peaceful settlement where the rights of Artsakh people and particularly the full, non-mandatory implementation of their right to self-determination will be respected. We agreed with my counterpart that the peace in our region has no alternative,” Mnatsakanyan said.