Իգուաինը մոտ է «Յուվենտուսի» հետ նոր պայմանագիր կնքելուն
«Յուվենտուսի» մարզական տնօրեն Ֆաբիո Պարատիչին հայտարարել է, որ ակումբը մոտ է հարձակվող Գոնսալո Իգուաինի հետ պայմանագրի երկարաձգմանը:
«Իգուաինը շատ լավ է խաղում: Իմ կարծիքով, նա միշտ եղել է աշխարհի լավագույն երեք կենտրոնական հարձակվողներից մեկը: Նա անում է այն, ինչ մենք սպասում ենք նրանից, նա հիանալի տղա է և հիանալի խաղացող: Մենք շատ գոհ ենք նրանից:
Ամռանը շուկայում մենք ունեինք տարբերակներ, ինչպես ես բազմիցս ասել եմ, բայց Գոնսալոն իսկապես ցանկանում էր մնալ թիմում: Այս մասին մենք շատ ենք խոսել նրա հետ, քանի որ նախորդ մրցաշրջանում, «Միլանում» վարձակալությամբ հանդես գալուց առաջ, նա վստահ չէր, որ ցանկանում է մնալ «Յուվեի» կազմում: Հետևաբար, մենք պայմանավորվել ենք վարձակալել: Մենք նրա հետ նոր պայմանագիր դեռ չենք կնքել, բայց մենք դրան շատ մոտ ենք», - ասել էՊարատիչին Sky Sport Italia- ին տված հարցազրույցում:

Игуаин близок к подписанию нового контракта с «Ювентусом»
Спортивный директор «Ювентуса» Фабио Паратичи заявил, что клуб близок к продлению контракта с нападающим Гонсало Игуаином.
«Игуаин играет очень хорошо. На мой взгляд он всегда был одним из трех лучших центрфорвардов мира. Он делает то, что мы от него ожидаем, он прекрасный парень и отличный игрок. Мы очень довольны им.
Летом у нас были варианты на рынке, как я уже говорил много раз, но Гонсало очень хотел остаться в команде. Мы много говорили с ним об этом, потому что предыдущем сезоне, перед арендой в «Милан», он не был уверен в том, что хочет остаться в «Юве». Поэтому мы согласились на аренду. Мы еще не подписали с ним новый контракт, но очень близки к этому», – сказал Паратичи в интервью Sky Sport Italia.