Հեղափոխության օրերին հրաժարվել եմ Ռուսաստանի քաղաքացիությունից, բայց հիմա փոշմանել եմ. ավտոներկրողները փակել են Նորագավիթի ճանապարհը
11/11/2019 17:26
Ավտոներկրողները փակել են Նորագավիթի ճանապարհը։ Նրանք դժգոհում են մաքսատունը Գյումրի տեղափոխելու որոշումից։
«Հերթերը թեթևացնելու փոխարեն խնդիրը մի տեղ են կուտակում։ Եթե ոչ մի արձագանք չեղավ, մենք որոշել ենք, որ ոնց փակեցինք ճանապարհը մեր հարգարժան վարչապետը դարձավ մեր վաչապետը, ըտենց էլ ճանապարհները կփակենք, մինչև վարչապետը խելքի գա, մեր համար մի որոշում կայացնի, որը ցանկացածիս համար կլինի ողջունելի», - հայտարարեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
Նա նշեց, որ պատրաստ են փակել նաև Գյումրիի ճանապարհը։
«Լսելով, հավատալով, որ մեր երկրում ավելի լավ կարամ ապրեմ, հրաժարվել եմ Ռուսաստանի քաղաքացիությունից, եկել եմ ստեղ, ստացել եմ Հայաստանի քաղաքացիություն, մասնակցել եմ Փաշինյանի ցույցերին, ու անիմաստ տեղը զրկվել ՌԴ քաղաքացիությունից», - ասաց ակցիայի մասնակիցը։

Во время революции я отказался от гражданства России, а сейчас жалею об этом – автоимпортеры перекрали дорогу в Норагавит
11/11/2019 18:23
В Армении импортеры автомобилей перекрыли трассу в Норагавит. Они протестуют против решения о переносе автотаможни в Гюмри.
«Вместо того чтобы облегчить как-то очереди они накапливают проблему в одном месте. Если не будет никакой реакции, мы решили, что как в свое перекрыли дороги и наш премьер-министр стал премьером, так и сейчас заблокируем дороги, пока премьер наберется ума и примет какое-то решение, которое все приветствуют», - заявил один из участников акции протеста.
Он отметил, что готов также заблокировать ведущую в Гюмри дорогу.
«Услышав и поверив в то, что я могу жить в нашей стране лучше, я отказался от российского гражданства, приехал сюда, получил гражданство Армении, участвовал в митингах Пашиняна и бессмысленно лишился гражданства РФ», - сказал участник акции.